Reklama

Ukrainiec udając Rumuna próbował wjechać do Polski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

Ukrainiec udając Rumuna próbował wjechać do Polski  - Zdjęcie główne

ujawniony podrobiony paszport | foto Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy, który w trakcie kontroli posłużył się kompletem dokumentów wydanych rzekomo przez władze Rumunii. Mężczyzna udawał obywatela tego kraju. Próbował wjechać do Polski.

Cudzoziemiec zgłosił się do odprawy na wjazd do Polski w sobotę 14 sierpnia br. na przejściu granicznym w Korczowej. Do kontroli przedstawił rumuński paszport. Funkcjonariusz Straży Granicznej od razu zwrócił uwagę na nieprawidłowości w zabezpieczeniach strony z danymi personalnymi. Ostatecznie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdzono, że dokument został przerobiony.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada również w komplecie fałszywy rumuński dowód osobisty oraz prawo jazdy. W bagażu znaleziono oryginalny ukraiński paszport, potwierdzający jego rzeczywistą tożsamość.

Mężczyzna usłyszał zarzut posłużenia się fałszywymi dokumentami i próby nielegalnego przekroczenia granicy. Przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu rok. Zeznał, że dokumenty kupił na Ukrainie. Zdecydował się na wykorzystanie fałszywek, ponieważ jako obywatel Rumunii nie musiałby wracać co 90 dni do swojego kraju. Chciał na ich podstawie pracować w firmie logistycznej na terytorium Niemiec.

Straż Graniczna wydała mu decyzję o odmowie wjazdu i skierowała z powrotem na Ukrainę.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy