Reklama

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" szkoli pracowników i animatorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" szkoli pracowników i animatorów - Zdjęcie główne

foto Facebook/Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” pracuje pełną parą, chociaż jest jeszcze niedostępne dla zwiedzających. Trwają szkolenia personelu oraz testy eksponatów, których jest tam ponad 200.

15 grudnia 2022 roku odbyła się uroczysta inauguracja Podkarpackiego Centrum Nauki.

Pomimo tego, że obiekt cieszy się ogromną popularnością wystawy i laboratoria będą udostępnione odwiedzającym dopiero w marcu. Obecnie Centrum Nauki „Łukasiewicz” prowadzi sporadyczne wydarzenia w formie pokazów, wykładów i spotkań popularnonaukowych. 

Zainaugurowaliśmy naszą działalność 17 grudnia w formie pokazów, wykładów, stoisk z eksperymentami bowiem obecnie trwa rozruch ekspozycji i laboratoriów

– można przeczytać na profilu Facebook PCN. 

Noc Biologów we współpracy z UR

13 stycznia odbyła się „Noc Biologów” w której udział wzięła ekipa z Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. W ramach wydarzenia w budynku powstało stoisko od odkrywania tajników przyrody. Ukazany był cykle życia drzewa oraz różne jego gatunki, związki tlenu (w tym wodę) i ich rolę w przyrodzie. 

Mogliśmy wspólnie pobawić się momentem bezwładności, poznać właściwości związków tlenu oraz kształty liści i wygląd drewna różnych gatunków drzew.  To wszystko dzięki naszej interaktywnej wystawie mobilnej

– relacjonuje PCN Łukasiewicz.

Testy i rozruch eksponatów 

Od czasu inauguracji prace przygotowawcze ciągle trwają. Animatorzy oraz pracownicy przechodzą masę szkoleń, aby sprostać wymaganiom technicznej obsługi wszystkich eksponatów mieszczących się w budynku. 24 stycznia instruktaż przeprowadził Piotr Giemborek, który jest przedstawicielem konsorcjum firm Fabryka Dekoracji- scenografia i New Amsterdam, którzy są wykonawcami wystawy „Żyję”. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy