Reklama

Poznaj najbogatsze firmy w powiatach tarnobrzeskim i stalowowolskim według Forbesa. Sprawdź ranking TOP 23 [GRAFIKI]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przedstawiamy ranking najbogatszych firm na północnym Podkarpaciu, czyli w powiatach stalowowolskim, tarnobrzeskim-ziemskim i Tarnobrzegu. Sprawdź, zatem które przedsiębiorstwa mają za sobą udany okres.

Diamenty Forbesa zostały przyznane po raz czternasty. Poznaliśmy już te najbogatsze firmy na Podkarpaciu, a teraz pora na kolejną odsłonę.

Tym razem sprawdzamy, które przedsiębiorstwa na północy Podkarpacia radziły sobie najlepiej w latach 2016-2020. W zestawianiu nie brakuje zakładów produkcyjnych, firm budowlanych, sklepów, zakładów z branży IT. Znalazło się także miejsce dla... szkoły wyższej. Pod względem lokalizacji górą jest Stalowa Wola, która skupia zdecydowaną większość dynamicznie rozwijających się firm.

RANKING

Wywiadownia Dun & Bradstreet Poland zebrała dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za lata 2016–2020. Na tej podstawie powstała rekordowo długa lista blisko 15 tysięcy przedsiębiorstw, którym Dun & Bradstreet Poland przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają kontrahentom z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki dodatkowo musiały wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Analitycy wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd): ŚW = (Wm + 2Wd)/3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to średnia zysków z lat 2016–2020.

Ranking został podzielony na trzy części: firmy z przychodem powyżej 250 mln złotych, z przychodem od 50 do 250 mln zł oraz najmniejsze przedsiębiorstwa z przychodem od 5 do 50 mln zł. Sprawdź całe zestawienie z północy regionu TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy