Reklama

Tarnobrzescy policjanci rozpoczynają akcję "Znicz". Sprawdź zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Funkcjonariusze będą pomagać w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

Tarnobrzescy policjanci rozpoczynają akcję "Znicz". Sprawdź zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach - Zdjęcie główne

KMP Tarnobrzeg | foto Funkcjonariusze będą pomagać w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W powiecie tarnobrzeskim z uwagi na zbliżające się święto zmarłych i Dzień Zaduszny, policjanci już dzisiaj (28 października) rozpoczęli swoje działania. Sprawdź przy których cmentarzach zmieni się organizacja ruchu.

Tarnobrzescy policjanci już dzisiaj (28 października) rozpoczynają swoje działania, które potrwają do 2 listopada (środa). W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych policjanci ruchu drogowego i prewencji będą realizować zadania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku na drogach.

- Mundurowi będą stanowczo reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców i osób pieszych oraz zapewniać płynność ruchu w pobliżu nekropolii

- zaznacza rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Podczas dnia Wszystkich Świętych policjanci będą, udzielać pomocy wszystkim uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich, zapewniać płynności ruchu, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych dróg powiatu tarnobrzeskiego oraz na drogach prowadzących do cmentarzy.

Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Jak co roku, w okolicach wielu nekropolii wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze i zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

Tarnobrzeg

 • Droga wojewódzka nr 871 ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu i na prawych zewnętrznych pasach ruchu ul. Wisłostrada oraz ul. Graniczna. Wyznaczono miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz parafialny, osiedle Wielowieś w Tarnobrzegu ul. Aleja Warszawska, droga wojewódzka nr 723. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu oraz jednostronnie na drodze wewnętrznej. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz komunalny, ul. Bema-osiedle Sobów w Tarnobrzegu posiada własny parking. Droga 1090R. Obowiązywać będzie tam zakaz zatrzymywania się. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 

Gmina Gorzyce

 • Droga krajowa nr 77 w Gorzycach ul. Sandomierska. Brak zmian organizacji ruchu. Postój pojazdów będzie odbywał się na parkingu przy cmentarzu oraz na poboczu drogi przy Urzędzie Gminy Gorzyce. Ruch pieszych uczestników będzie odbywał się poboczem drogi. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej
 • Cmentarz w Trześniu, gmina Gorzyce znajduje się przy drodze powiatowej nr 1090R. Brak zmian w organizacji ruchu. Postój pojazdów odbywać się będzie na parkingu znajdującym się przy cmentarzu. Wyznaczone również zostały miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
 

Gmina Grębów

 • Droga gminna, cmentarz parafialny w Grębowie - brak zmian organizacji ruchu. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Ruch pieszy odbywał się będzie po chodniku.
 • Cmentarze w Stalach. Brak zmian organizacji ruchu. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych.
 • Cmentarz w Krawcach. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu parafialnym – brak miejsc parkowania dla osób niepełnosprawnych. Ruch pieszy będzie odbywał się częściowo po poboczu.
 

Gmina Baranów Sandomierski

 • Droga wojewódzka nr 872, cmentarz parafialny w Baranowie Sandomierskim. Brak zmian w organizacji ruchu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Droga gminna, cmentarz w Skopaniu ul. Popiełuszki. Brak zmian w organizacji ruchu. Postój pojazdów odbywać się będzie przy ul. Ks. J. Popiełuszki i ul. Załanie. Brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.
 • Droga wojewódzka 872, Wola Baronowska. Zakaz zatrzymywania przy ul. Szkolnej na obu poboczach drogi na wysokości cmentarza. Bezpośrednio przy cmentarzu, brak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób niepełnosprawnych.
 

Gmina Nowa Dęba

 • Droga krajowa nr 9 na odcinku Tarnowska Wola, gmina Nowa Dęba - wzdłuż drogi znajduje się chodnik umożliwiający bezpieczne poruszanie się pieszych na trasie do cmentarza. Postój pojazdów będzie odbywał się częściowo na poboczu oraz na parkingu drogi P1116R w kierunku Alfredówki. Na wysokości cmentarza obowiązywać będzie znak drogowy zakaz zatrzymywania się. Na odcinku tym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.
 • Droga 1110R w Chmielowie. Obowiązuje znak zakaz zatrzymywania się. Parking usytuowany bezpośrednio przy cmentarzu. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 • Droga krajowa nr 9 w Jadachach. Brak zmiany organizacji ruchu. Postój pojazdów będzie odbywał się na placu obok cmentarza, jak i na poboczu po jednej stronie drogi dojazdowej. Ruch pieszych odbywać się będzie po chodniku. Brak miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej.
 

Zgodnie z rozporządzenia ministra transportu w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach wprowadzone zostają okresowe ograniczenie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu. Zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, dotyczy terminu:

 • Poniedziałek (31 października)  w godz. od 18 do 22,
 • Wtorek (1 listopada) w godz. od 8 do 22.
 

- Apelujemy do wszystkich, którzy mogą w tych dniach zrezygnować z własnych samochodów, aby skorzystali z komunikacji miejskiej. Przypominamy, aby piesi, którzy wybierają się na groby, szczególnie teraz, gdy jesień w pełni i szybko zapada zmrok, wyposażyli się w ważne dla naszego bezpieczeństwa elementy odblaskowe - podkreślają funkcjonariusze policji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy