Reklama

Święto Wojska Polskiego na Podkarpaciu. Pikniki w Rzeszowie, Dynowie i Solinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe

Święto Wojska Polskiego na Podkarpaciu. Pikniki w Rzeszowie, Dynowie i Solinie  - Zdjęcie główne

Plakat Święta Wojska Polskiego na Podkarpaciu | foto materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zwycięska Bitwa Warszawska nad bolszewikami została ogłoszona przez Sejm RP w 1992 r. Świętem Wojska Polskiego. W tym roku 15 sierpnia Wojsko Polskie obchodzić będzie 101. rocznicę tego wydarzenia pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Siły Zbrojne RP z tej okazji zorganizują 30 pikników w całej Polsce. Na Podkarpaciu odbędą się one w Rzeszowie, Solinie oraz w Dynowie.

Pomnik gen. Władysława Sikorskiego w parku Jedności Polonii z Macierzą to miejsce, gdzie żołnierze z Podkarpacia będą obchodzić Święto Wojska Polskiego w 2021 r. W Kościele Garnizonowym w Rzeszowie o godzinie 9 rozpocznie się uroczysta Msza Święta. Następnie o 11  pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego odbędą się główne uroczystości. W drugiej części obchodów wszystkich uczestników i mieszkańców będziemy gościć na placu przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim na pikniku wojskowym.

CZYTAJ TAKŻE:

Uroczystości i żołnierskie atrakcje czekają nie tylko na mieszkańców Rzeszowa. W trosce o to, aby również lokalne społeczności mogły uczcić pamięć swoich bohaterskich przodków i obrońców Ojczyzny, 15 sierpnia od 11 w AMW REWITA – SOLINA i w DYNOWIE odbędą się Pikniki Wojskowe pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”.

- Piknik to nie tylko spotkanie z Wojskiem Polskim i tradycyjna grochówka, mieszkańcy będą mogli całą rodziną wziąć udział w ciekawych atrakcjach, grach i zabawach dla dzieci, zobaczyć demonstrację sprawności fizycznej żołnierzy oraz pokaz wojskowego sprzętu i wyposażenia. 
- mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej na Podkarpaciu.

Na swoje stoiska promocyjne zapraszają żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Żandarmerii Wojskowej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.

Na piknikach w AMW Rewita – Solina i w Dynowie zaprezentują się żołnierze WOT z sanockiego i rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty. Na stoisku promocyjno – rekrutacyjnym będzie można zobaczyć pojazdy ciężarowe, quady, motocykle, karabin wyborowy BOR i wielokalibrowy karabin TOR, karabinki GROT, sprzęt noktowizyjny, termowizyjny oraz terytorialsów ze składu sekcji lekkiej piechoty ubranych i wyposażonych na full combat. W obsadzie punktu promocyjnego będzie również żołnierz – rekruter, z którym będzie można porozmawiać na temat służby w WOT.

- Każdy ochotnik na miejscu będzie mógł złożyć wniosek o powołanie do służby w pododdziałach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
- dodaje kpt. Sura.

Na pikniku w Rzeszowie będzie można się także zaszczepić, w specjalnym mobilnym punkcie szczepień. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy