reklama

Święto Dziękczynienia z żołnierzami US Army. Wyśmienita zabawa na "Wieczorze amerykańskim" w Nowej Dębie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SOK Nowa Dęba

Święto Dziękczynienia z żołnierzami US Army. Wyśmienita zabawa na "Wieczorze amerykańskim" w Nowej Dębie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

"Wieczór amerykański" w Nowej Dębie. | foto SOK Nowa Dęba

reklama
Udostępnij na:
Facebook
PodkarpacieTradycyjne potrawy ze Stanów Zjednoczonych z indykiem na czele, taniec i zabawa. Tak wyglądał "Wieczór amerykański" w Nowej Debie.
reklama

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprosił 25 listopada na "Wieczór amerykański", czyli Święto Dziękczynienia z żołnierzami amerykańskimi.

Podczas "Wieczoru amerykańskiego" w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie mozna było przez chwilę poświętować razem z żołnierzami ze Stanów Zjednoczonych, którzy stacjonują w tym mieście. Był indyk oraz inne specjały amerykańskiej kuchni, a także "nuta" historii o Święcie Dziękczynienia.

reklama

Na koniec wszyscy wyśmienicie bawili się przy muzyce country.

Historia

Nie ma zgodności co do daty i miejsca pierwszych obchodów Dnia Dziękczynienia, pierwsze poświadczone odbyły się 8 września 1565 roku w miejscu, które dziś nosi nazwę St. Augustine na Florydzie. Wbrew dowodom naukowym tradycyjnie uważa się, że pierwszy Dzień Dziękczynienia był obchodzony w kolonii Plymouth w 1621 roku.

Pielgrzymi, którzy przypłynęli do Ameryki na pokładzie statku Mayflower, byli członkami anglikańskiego Kościoła separatystycznego (odłamem purytanów zwanym English Dissenters lub English Separatists). Wcześniej ruszyli ze swych domostw w Anglii i pożeglowali do Holandii (Niderlandów), aby uciec przed prześladowaniem religijnym. Tam cieszyli się większą tolerancją religijną, ale w końcu rozczarowali się holenderskim sposobem życia i uznali go za bezbożny. Szukając lepszego życia, separatyści wynegocjowali z londyńską kompanią handlową sfinansowanie pielgrzymki do Ameryki. Tylko około jednej trzeciej odbywających podróż na pokładzie "Mayflower" była separatystami; pozostali zostali wynajęci dla ochrony interesów firmy.

reklama

Zobaczcie:

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo