Reklama

Sprawdzamy postęp prac przy budowie obwodnicy Tarnobrzega [NOWE ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Już wiemy, że obwodnica Tarnobrzega nie zostanie oddana do użytku w terminie. Kierowcy mieli jeździć już drogą pod koniec lipca, ale teraz termin prac został przedłużony o trzy miesiące. Sprawdzamy zatem co tam się dzieje.

Obwodnica Tarnobrzega to jedna z najważniejszych miejskich inwestycji ostatnich lat. Droga ma 9 kilometrów długości, a koszt jej budowy to ponad 48 milionów złotych. Główne prace przy jej budowie rozpoczęły się 29 marca 2021 roku. Firma Strabag przewidywała, że całość zostanie zakończona 29 lipca 2022 roku. Jednak pojawiły się pewne problemy.

Generalny wykonawca, firma Strabag, poprosił samorząd o wydłużenie terminu realizacji prac o kolejne trzy miesiące. Teraz droga ma być otwarta od końca października 2022 roku. Urzędnicy zgodzili się na takie rozwiązanie. Koszt tej inwestycji to obecnie 48,8 mln złotych. Być może trzeba będzie za to wszystko zapłacić nieco więcej. Dlaczego? Firma traci na całym przedsięwzięciu: wzrost cen materiałów, kosztów pracy, odejście pracowników z Ukrainy oraz dodatkowe prace na budowie (roboty odwodnieniowe, likwidacja składowiska odpadów, poprawa podłoża przy wjeździe na osiedlu Zakrzów).

Sprawdzamy jak wygląda postęp prac od strony osiedla Zakrzów aż do Lasu Zwierzynieckiego. Zobacz zdjęcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy