Reklama

Kupili dom, w którym nie mogą zamieszkać. Lokatorzy: nie wyprowadzimy się, dom nabyto razem z nami!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po dwóch nieudanych próbach kontaktu z państwem Ch., którzy nie chcą wyprowadzić się z domu kupionego przez państwo Ryczek, udało nam się w końcu spotkać pana Ch. i zamienić z nim parę zdań. Spotkaliśmy też jego sąsiadów, którzy nie kryli swojego oburzenia i zażenowania całą sytuacją: - Ciężko uwierzyć w dwa oblicza tych ludzi.

Sprawa dotyczy zakupu domu przy ul. Wilczej w Sanoku. Jako pierwszy napisał o niej portal Korso Sanockie, z którego pochodzi tekst.

Po przyjeździe pod dom państwa Ryczek na ulicy Wilczej, wszystko wskazywało, że kolejny raz próba kontaktu z dłużnikami, zajmującymi bezprawnie nieruchomość nie dojdzie do skutku. Na tę "wycieczkę" wybrał się z nami Pan Tomasz Ryczek.

Poszczęściło nam się tym razem. Wpierw spotkaliśmy sąsiada, który wyprowadzał swoje psy na spacer. Zapytany o to, czy zna historię, tego domu przyznał, że czytał o tym, na naszym portalu i uważa, że pan Ryczek powinien skończyć z prośbami i rozpocząć zdecydowane działania. Na pytanie, jakie to powinny być działania, odpowiedział krótko:

- Każde! Przecież to jest prawowity właściciel! To jest chora sytuacja, żeby tak żerować na uczciwych ludziach i żyć na ich koszt!

W tym czasie pod dom zajechał pan Ch. poprzedni właściciel nieruchomości, który w ogóle nie myśli o wyprowadzce.

Zapytaliśmy go z marszu, dlaczego tak postępuje z młodym małżeństwem. Oświadczył nam, że mieszka tu zgodnie z prawem, dodając, że to Państwo Ryczek kupili dom z mieszkańcami. Odsyłał nas do syndyka w Krośnie, który prowadzi sprawę. 

Na pytania czy uważa, że to, co robi, jest w porządku, odpowiadał wymijająco i kazał zapoznać się z dokumentami. Reagował nerwowo na twierdzenie, że znamy dobrze akt notarialny, że czytaliśmy prawomocny wyrok sądu i wiemy co, tam jest napisane. Na prośbę, żeby tak po ludzku, zwyczajnie powiedział czy to, że młodzi ludzie wydali swoje oszczędności życia na dom, którego tak naprawdę nie mają, przyznał, że owszem, nie jest to w porządku, ale jego sytuacja też nie jest w porządku.

"Pan Ryczek kupił dom z nami"

Sąd orzekł, że państwo Ch. nie kwalifikują się na mieszkanie socjalne, ponieważ mają dochód, który pozwala im na wynajem mieszkania. Pan Ch. odpowiedział nam, że tu nie chodzi o mieszkanie socjalne, a należy się dokładnie zapoznać ze sprawą upadłościową i wtedy orzec kto tutaj jest pokrzywdzony. W tym momencie nie wytrzymał pan Tomasz Ryczek i zapytał, czy w takim razie jak są pokrzywdzeni, czy zrzekają się 53 tysięcy złotych, które mają właśnie otrzymać?

Ch:  A co mają do tego te pieniądze? 

T.R:  Aha! Upadłość nie ok, ale długi, że są spłacone to już ok? 

Dłużnik, ignorując Pana Tomasza, zwrócił się do nas: - Jeszcze raz powtarzam, pan Ryczek kupił dom z nami. 

Red:  Przecież to Państwo sami zgłosili się z wnioskiem do syndyka o upadłość konsumencką i o sprzedaż domu na poczet długów. 

Ch: Pan Ryczek wpłacił pieniądze na konto masy upadłościowej i to nie są już jego pieniądze! To są pieniądze sądu! 

Red: Ale przez to nabył pełnoprawnie dom, to jest jego dom! 

- Proszę pani, jest ustawa covidowa i koniec  - stwierdził z uśmiechem na twarzy Pan Ch. i rozpoczął wyjmować zakupy z bagażnika samochodu, chcąc zakończyć dyskusję. 

Cały materiał przeczytasz na portalu Korso Sanockie: Sprawa domu Państwa Ryczek. "Ciężko uwierzyć w dwa oblicza tych ludzi"

 

 

Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy