Reklama

Samorząd Podkarpacki pomoże pogorzelcom na Podhalu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Facebook

Samorząd Podkarpacki pomoże pogorzelcom na Podhalu! - Zdjęcie główne

foto Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zarząd Województwa Podkarpackiego na obrady najbliższej sesji sejmiku województwa, skierował projekt uchwały, w której zamierza przeznaczyć ćwierć miliona złotych, na pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej na Podhalu. Pieniądze mają wesprzeć zadania polityki socjalnej.

Zarząd Województwa Podkarpackiego chce wesprzeć poszkodowanych w trakcie tragicznego pożaru w Nowej Białej na Podhalu. Na specjalnym posiedzeniu skierował pod obrady sejmiku uchwałę o przekazaniu w formie dotacji celowej pomocy, finansowej dla gminy Nowy Targ. Zarząd zamierza przekazać na ten cel 250 tysięcy złotych.

 

 Nie możemy być obojętni na ludzkie tragedie. Wśród objętych pożarem zabudowań, aż 25 to domy mieszkalne. Mamy świeżo w pamięci reakcje samorządu województwa małopolskiego, który przed rokiem pospieszył nam z pomocą, gdy Podkarpacie dotknęła tragiczna powódź.

– powiedział marszałek Władysław Ortyl.

 

Uchwała trafi ona pod obrady Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który zbiera się 28 czerwca.

W tragicznym pożarze rannych zostało kilka osób. Spłonęło około 40 budynków, w tym ponad 10 budynków mieszkalnych. Strarty są olbrzymie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy