Reklama

Samochody od komorników na Podkarpaciu. Okazyjne ceny, terminy i ciekawe oferty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ogromną popularnością cieszyła się galeria mieszkań i domów, które można nabyć od komorników na Podkarpaciu. Teraz sprawdzamy, jakie są ceny aut na licytacjach komorniczych. Poznaj szczegóły.

Licytacje komornicze to licytacje składników majątku dłużnika, który w odpowiednim czasie nie uregulował swojego długu. Na portalu licytacje.komornicze.pl można znaleźć wiele takich licytacji.

Samochód od komornika może kupić każdy, kto pojawi się w danym miejscu i o danej godzinie oraz ma przy sobie dowód osobisty - nie trzeba spełniać żadnych konkretnych warunków, czy też zgłaszać wcześniej swojego uczestnictwa w licytacji komorniczej samochodów. Warto jednak dodać, że zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego, samochodu z windykacji komorniczej nie może licytować:

  • komornik,
  • dłużnik,
  • bliscy dłużnika oraz komornika (tj. małżonek, dzieci, rodzice, rodzeństwo),
  • osoby, które są na licytacji w związku z pełnionym urzędem,
  • osoby opieszałe (takie, które wygrały w przeszłości inną aukcję i nie zapłaciły należnej sumy, a następnie chcą wziąć udział w kolejnej licytacji).
 

Chcąc uczestniczyć w licytacji, należy wpłacić wadium (10 procent wartości auta), które jest dla komornika pewnego rodzaju zabezpieczeniem, że osoba, która wygra licytację, faktycznie zapłaci za samochód. Przykładowo, w razie licytowania auta, którego wartość wyliczono na 20000 zł, należy wpłacić 2000 zł wadium. Oczywiście wadium nie przepada, jeśli nie wygramy aukcji - wpłacone środki zostaną nam zwrócone. Aukcja wygląda w ten sposób: komornik podaje cenę wywoławczą, w ten sposób wzywając uczestników do licytowania. Aukcja trwa tak długo, jak przebijane są oferowane przez różne osoby ceny. Komornik kończy licytację, gdy nikt nie proponuje już wyższej kwoty. 

Samochody z windykacji komorniczej są bardzo atrakcyjne cenowo, zdarza się, że możemy kupić wymarzony model nawet za połowę jego faktycznej wartości. Pojazd nie jest obciążony żadnymi zobowiązaniami finansowymi. Auto od komornika można w bardzo prosty sposób odsprzedać - bez konieczności zarejestrowania wcześniej pojazdu na siebie. Kupno samochodu od komornika może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Trzeba brać pod uwagę to, że poprzedni właściciel lub inna osoba uczestnicząca w licytacji może złożyć skargę na przebieg aukcji. Wtedy sprawa trafia do sądu i chwila, w której komornik wyda nam samochód, może się bardzo wydłużyć. 

Sprawdź najnowsze oferty licytacji komorniczych aut na Podkarpaciu. Poznaj dokładne dane pojazdów, terminy oraz ceny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy