Reklama

Rusza Narodowy Spis Powszechny. Sprawdź, jak możesz się spisać!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rusza Narodowy Spis Powszechny. Sprawdź, jak możesz się spisać! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 1 kwietnia 2021 roku rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisem objęci są mieszkańcy Polski - zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Spis powszechny obejmuje całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. 


Kto może się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczyna się 1 kwietnia (czwartek). Spisem objęci są mieszkańcy Polski - zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą Narodowego Spisu Powszechnego 2021 jest samospis internetowy, czyli samodzielne podawanie danych. Formularz spisowy dostępny jest na stronie Internetowej GUS: spis.gov.pl.

Szczegóły dotyczące spisu znajdują się na spis.gov.pl. Co w sytuacji, gdy ktoś nie może wykonać samospisu internetowego? Należy zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Jeżeli ktoś nie dokona spisu przez internet lub telefon, rachmistrz spisowy skontaktuje się z taką osobą telefonicznie lub bezpośrednio, w celu przeprowadzenia wywiadu.

Dodajmy, że w każdej miejscowości powinny się także znajdować stanowiska dla osób, które chciałyby się spisać w tradycyjny sposób. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy