Reklama

Rumuńskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamawia śmigłowce S-70 Black Hawk

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rumunii podpisało 9 listopada w Bukareszcie czteroletnią umowę ramową z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu (PZL Mielec), spółką Lockheed Martin na dostawę śmigłowców Black Hawk nowej generacji, do 12 sztuk, wyprodukowanych w Polsce i dostarczonych we współpracy z firmami Romaero i Deltamed.

Umowa na wyłączność z PZL Mielec, dotycząca dostaw śmigłowców morskich i lądowych, umożliwia rumuńskiemu Generalnemu Inspektoratowi Lotnictwa (IGAv) zamawianie partii śmigłowców z polskiej fabryki w okresie czterech lat. Śmigłowce będą mogły być skonfigurowane do operacji lądowych lub morskich.

- Wybór produkowanych w Polsce  śmigłowców Black Hawk ustanowi silną więź przemysłową pomiędzy naszym zakładem produkcyjnym w południowo-wschodniej Polsce a Rumunią" - powiedział Janusz Zakrecki, prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec. - Dziękujemy rządowi rumuńskiemu za zaufanie do śmigłowca Black Hawk oraz do umiejętności i zdolności naszych pracowników w Mielcu i europejskich partnerów w łańcuchu dostaw.

Black Hawki z Mielca do Rumunii

Zaprojektowany zgodnie z wymagającymi standardami wojskowymi, śmigłowiec S-70 Black Hawk jest platformą podwójnego zastosowania, która idealnie nadaje się do wykonywania trudnych misji dalekiego zasięgu i na dużych wysokościach przeprowadzanych przez rumuńskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zarówno w zakresie akcji ratunkowych w przypadku katastrof, poszukiwania i ratownictwa, transportu medycznego, transportu ładunków zewnętrznych, gaszenia pożarów i  patrolowania akwenów morskich.

Kabina S-70 Black Hawk nabytych przez Rumunię, zarówno wariantów lądowych, jak i morskich, pomieści zestaw medyczny dostarczony przez doświadczonego integratora pojazdów ratowniczych przystosowanych do opieki nad pacjentami i operacji ratunkowych Deltamed z siedzibą w Cluj-Napoca w Rumunii.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu dostępności operacyjnej i utrzymania nowej floty w powietrzu, we współpracy z partnerem przemysłowym, firmą Romaero w Bukareszcie zostanie utworzone Centrum Serwisowania, obsługi technicznej, napraw i przeglądów śmigłowców Black Hawk. Centrum będzie miało możliwość rozwoju w celu obsługi dodatkowych śmigłowców Black Hawk zamówionych przez rząd Rumunii, zarówno do użytku wojskowego, jak i cywilnego, a także w celu wsparcia innych operatorów Black Hawk w regionie.

Black Hawki już w 11 kraju

Wybierając europejską konstrukcję S-70 Black Hawk, Rumunia staje się jedenastym krajem i osiemnastym klientem dla śmigłowców produkowanych przez PZL Mielec, spółkę należącą do Lockheed Martin, która jest największym polskim eksporterem sprzętu obronnego i lotniczego.

Z imponującym dziedzictwem w europejskim przemyśle lotniczym, sięgającym ponad 80 lat, PZL Mielec jest obecnie największym zakładem produkcyjnym firmy macierzystej Lockheed Martin poza Stanami Zjednoczonymi.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy