Reklama

Ponad rok od dramatycznej śmierci 42-latka w komendzie policji w Kolbuszowej. Co wykazała kontrola?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: policja

Ponad rok od dramatycznej śmierci 42-latka w komendzie policji w Kolbuszowej. Co wykazała kontrola?  - Zdjęcie główne

Rok po śmierci w komendzie policji w Kolbuszowej. Są wyniki kontroli | foto policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Po ponad roku od dramatycznych wydarzeń w budynku kolbuszowskiej policji znane są wyniki kontroli, prowadzonej przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa. Jakie są jej rezultaty?

Ponad rok temu, w niedzielę 7 listopada, o godz. 1:20 do budynku komendy kolbuszowskiej policji wszedł Wojciech W., mieszkaniec tego miasta..

Jak pisze Korso Kolbuszowskie, mężczyzna był agresywny, krzyczał i kopał w drzwi. Następnie zaatakował jednego z policjantów, rzucając
w niego krzesłem. 42-letniego mężczyznę próbują obezwładnić policjanci, którzy używają paralizatora. Na miejsce wezwano pogotowie.
W oczekiwaniu na przyjazd karetki mężczyzna słabnie, traci przytomność i przestaje oddychać. Mimo prowadzonej reanimacji Wojciech W. umiera.

- W związku z wydarzeniem nadzwyczajnym, do którego doszło na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej 7 czerwca 2020 roku, zostało przeprowadzone zarówno niezależne śledztwo jak również postępowanie wyjaśniające przez funkcjonariuszy Biura Kontroli Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Kontroli KWP w Rzeszowie

- mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik KPP w Kolbuszowej.

W obydwu przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości w czynnościach podejmowanych przez policjantów kolbuszowskiej jednostki. Wnioski z postępowania wyjaśniającego wskazały na zasadność zamontowania kamer w poczekalni i korytarzu budynku KPP w Kolbuszowej. Zgodnie z zaleceniami zostały zainstalowane. 

- Wnioski pokontrolne nie wskazały natomiast na konieczność modyfikacji sposobu umocowania krzeseł w poczekalni budynku ani też opracowywania dodatkowych procedur, z uwagi, iż  zasady i procedury postępowania w podobnych sytuacjach znajdują unormowanie w obowiązujących już przepisach prawnych

- dodaje oficer prasowy.

Więcej o śmierci Wojciecha W. możecie przeczytać w artykule: To nie koniec sprawy Wojciecha W., który zmarł w komendzie w Kolbuszowej

 W piątek (12 listopada) Marta Pętkowska, rzecznik prokuratury w Przemyślu poinformowała, że termin posiedzenia w sprawie zażalenia na postanowienie o umorzeniu wyznaczono na 1 grudnia 2021. O sprawie zadecyduje sąd. Do tematu będziemy wracać. 

Artykuł pochodzi z portalu korsokolbuszowskie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy