reklama

Rada Powiatu Mieleckiego broni Jana Pawła II. Podjęte zostało specjalne stanowisko. Kto i jak głosował?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Rada Powiatu Mieleckiego broni Jana Pawła II. Podjęte zostało specjalne stanowisko. Kto i jak głosował? - Zdjęcie główne

Jan Paweł II | foto Wikipedia

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Rada Powiatu Mieleckiego przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia ojca św. Jana Pawła II. Kto i jak głosował?
reklama

Oto stanowisko Rady Powiatu Mieleckiego:

- Rada Powiatu Mieleckiego w odpowiedzi na medialne ataki na ojca świętego Jana Pawła II włącza się do ogólnopolską obronę autorytetu i dobrego imienia naszego papieża oraz pamięci o nim. Słowa i czyny, które w trakcie swojego pontyfikatu nasz wielki rodak kierował do Polaków, wlewały w polskie serca nadzieję na lepsze jutro w czasie trudnego okresu PRL, a w czasie wolnej Polski jednoczyły nas i wzmacniały nasz patriotyzm.

Jan Paweł II to nasz największy autorytet i obywatel świata, ceniony w najodleglejszych jego zakątkach, bowiem podczas jego pontyfikatu świat odnalazł niezwykły autorytet moralny, otaczany wielkim szacunkiem.

Na spotkania przybywały ogromne rzesze ludzi na całym świecie. Jego pogrzeb był czasem ogólnoświatowych rekolekcji oraz bodajże ostatni momentem wielkiej jedności chrześcijan wszystkich narodów

Zdecydowanie nie zgadzamy się, aby oparty na pomówieniach i wątpliwej jakości dowodach medialnych atak, którego celem jest niewątpliwie zniszczenie autorytetu Jana Pawła II, przesłonił wielką wielki dorobek oraz negował rolę, jaką Jan Paweł II odegrał w historii kościoła, świata, Europy a przede wszystkim Polski.

Ten atak na największego rodaka to bardzo niebezpieczny element formowania złych postaw naszej polskiej młodzieży, która nie miała okazji żyć w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. Młodzi Polacy zatruwani są medialną zawieruchą i ciężko im z pewnością ocenić, co z medialnych przekazów jest prawdą, a co haniebnym kłamstwem

Przyzwoitość nakazuje, aby podkreślić, że to dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II, ale także dzięki bezpośrednim gestom wsparcia kierowanym w stronę swoich rodaków w tej części świata, powiał wiatr, który zmiótł komunizm i otworzył drzwi dla niepodległej, całkowicie wolnej Polski i innych krajów bloku wschodniego, tak zwanych Demoludów.

Ojciec Święty odegrał też ogromną rolę w wejściu Polski do struktur Unii Europejskiej, wspierając nasz kraj na arenie międzynarodowej w trakcie procesu akcesyjnego, jak również nawołując Polaków do udziału w referendum dotyczącym wejścia Polski do Unii Europejskiej, które odbyło się w 2003 roku. Bez jego aktywnego wsparcia wymagana frekwencja mogłaby nie zostać osiągnięta i proces integracji europejskiej byłby znacznie dłuższy, odłożony w czasie.

Osoba św. Jana Pawła II, który wniósł wielki wkład w dzieje Polski Europy i świata, zasługuje na szczere uznanie i pamięć, a jej pielęgnowanie jest zadaniem dla nas wszystkich. Każde społeczeństwo, aby prawidłowo funkcjonować i rozwijać się, potrzebuję autorytetu. Jako przedstawiciele samorządu lokalnego nie damy zgody na niszczenie autorytetu, jakim dla nas jest i pozostaje Ojciec Święty Jan Paweł II. Nie ma naszej zgody na niszczenie osoby papieża-Polaka.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama