Reklama

Miejsce z którego możemy podziwiać panoramę Jeziora Solińskiego i Bieszczadów. Oto punkt widokowy w Polańczyku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Punkt widokowy w Polańczyku to jedno z ciekawszych miejsc z których możemy podziwiać panoramę Jeziora Solińskiego i Bieszczadów. Wejście na trakt spacerowy zlokalizowany jest w sąsiedztwie głównego skrzyżowania w tej turystycznej miejscowości, a samo dojście okazuje się bardzo łatwe.

Punkt na Sawinie położony jest na wysokości 516 m n.p.m. To jedno z najciekawszych miejsc, skąd rozciąga się krajobraz na pobliskie Jezioro Solińskie, Polańczyk, Solinę czy Wołkowyję. Przy dobrej widoczności w oddali zobaczymy też bieszczadzkie szczyty – Smerek, Łopiennik, Magurę Łomiańską, Trohaniec, Połoninę Caryńską czy Połoninę Wetlińską – a ich identyfikację ułatwi nam tablica ze zdjęciem i oznaczonymi punktami.

Wejście na ścieżkę prowadzącą do punktu widokowego zaczyna się w sąsiedztwie głównego skrzyżowania w Polańczyku, tuż obok Centrum Informacji Uzdrowiskowo-Turystycznej. Trasa jest bardzo łatwa i osoby nawet ze słabą kondycją przejdą nią bez żadnych problemów. Dystans? Około 300 metrów. 

Dla ulepszenia oferty turystycznej w Polańczyku, w 2020 roku, na wzgórzu wybudowano zadaszoną platformę z zamontowanymi lunetami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy