Reklama

Przypominają krwawą kartę historii stosunków Polski z Ukrainą. W niedzielę w Domostawie uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przypominają krwawą kartę historii stosunków Polski z Ukrainą. W niedzielę w Domostawie uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Mimo wielu przeciwności losu grupa osób skupiona w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika Rzezi Wołyńskiej doczekała się ważnej uroczystości. Już w niedzielę, 10 lipca, w Domostawie odbędzie się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego, a także urny z prochami zabranej z miejsca kaźni na Wołyniu. Kolejnym etapem ma być postawienie tam pomnika.

Pomnik Ofiar Rzezi Wołyńskiej to dzieło Andrzeja Pityńskiego. Wybitnego rzeźbiarza rodem z Ulanowa, który zmarł 18 września 2020 roku. Monument w 2017 roku został zaprojektowany na zamówienie Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Ma 14 metrów wysokości i kształt orła. Waży 10 ton. W jego środku znajduje się wycięty krzyż, ze wbudowanym trójzębem, na który nabite jest dziecko. Znajduje się tam stojąca w płomieniach rodzina i odcięte głowy, które są osadzone na sztachetach płotu. W górnej części pomnika, na skrzydłach orła umieszczone zostały nazwy miejscowości, w których doszło do mordów Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) na Polakach. Monument stanie na Podkarpaciu.

Uroczyste poświęcenie i wmurowanie aktu erekcyjnego oraz urny z prochami pobranymi z miejsc kaźni na Wołyniu odbędzie się 10 lipca w Domostawie (powiat niżański). Początek: godzina 15 - nabożeństwo polowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy