Reklama

Próbowano otruć radnego gminy Chłopice pod Jarosławiem? "Ktoś wsypał mi coś do wody"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Próbowano otruć radnego gminy Chłopice pod Jarosławiem? "Ktoś wsypał mi coś do wody" - Zdjęcie główne

Ktoś próbował otruć radnego gminy Chłopice?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W czwartek, 13 stycznia, radni gminy Chłopice w powiecie jarosławskim obradowali nad ważnymi sprawami swojej społeczności. Wśród nich było przyjęcie budżetu gminy na 2022 rok. Podczas dyskusji jeden z radnych zgłosił nagłe pogorszenie zdrowia. - Ktoś wsypał mi coś do wody. Zabezpieczcie butelkę i szklankę - powiedział, zanim opuścił salę obrad.

- Ktoś coś wsypał w czasie przerwy mi do wody. Źle się czuję i muszę iść do lekarza - powiedział radny Stanisław Niećko. Przed wyjściem z sali obrad poprosił jeszcze przewodniczącego rady o zabezpieczenie butelki z wodą i szklanki. Zarządzono przerwę. 

Radny opuścił sesję i pojechał na SOR

Radny trafił do szpitala. Zwracał on uwagę na przyspieszoną akcję serca i wzrost ciśnienia. W celu bezpiecznego dotarcia na Szpitalny Oddział ratunkowy towarzyszył mu wiceprzewodniczący rady. 

Po przerwie przewodniczący rady mówił: - Czekamy na decyzję, co było przyczyną, że pan radny poczuł się źle. Nie wiemy. Człowiek jest tylko człowiekiem. W każdej chwili może nastąpić różna sytuacja ze stanem zdrowia. 

O sprawie zawiadomiono policję. Ta zabezpieczyła szklankę i butelkę z wodą. Przesłuchano świadków, w tym wójta gminy Chłopice. 

Policja wszczęła dochodzenie

Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające w kierunku art. 160 paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

- Zawiadomienie w tej sprawie złożył wójt gminy Chłopice. Z zawiadomienia wynika, że podczas sesji Rady Gminy, jeden z radnych źle się poczuł. Radny podał, że prawdopodobnie nieustalona osoba dodała mu do wody szkodliwą substancję

- mówi asp. szt. Anna Długosz, Oficer Prasowy policji w Jarosławiu.

Funkcjonariusze policji przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w których trakcie zabezpieczyli butelkę z wodą i szklankę znajdującą się na stoliku zajmowanym przez radnego oraz nagranie z monitoringu. - Przesłuchali w charakterze świadków uczestników sesji Rady Gminy Chłopicie - dodaje asp. szt. Długosz. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy