Reklama

Premier Mateusz Morawiecki i komisarz Thierry Breton z wizytą w Dezamecie Nowa Dęba. Miliony euro na produkcję amunicji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W poniedziałek nowodębski Dezamet odwiedzili ważni goście. Premier Mateusz Morawiecki, komisarz Unii Europejskiej do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podjęto również istotne decyzje, poznaj szczegóły.

- Polskie wysiłki zbrojeniowe i wsparcie Ukrainy zostały docenione w Brukseli. Wizyta komisarza Thierrego Bretona w w naszym kraju to potwierdzenie sukcesu polskiej dyplomacji - mówił Premier RP Mateusz Morawiecki w Dezamecie Nowa Dęba.

To jednak nie jest koniec dobrych wieści. - 300 milionów euro w ramach rekompensaty za przekazane na wschód uzbrojenie. Pieniądze te wydamy na zakup broni dużo lepszej niż ta, którą dostała od nas Ukraina. Zainwestujemy w rozbudowę potencjału polskiego przemysłu obronnego - zwłaszcza w zakresie produkcji amunicji - dodał premier.

Rada Ministrów przyjmie w ciągu najbliższych dni specjalny, wieloletni program, który będzie wspierał produkcję amunicji w różnych częściach i zakładach Polski.

- Polska zwiększy swoje zdolności produkcyjne, a to oznacza nowe miejsca pracy i większe bezpieczeństwo naszego kraju - zakończył premier.

- Jestem pod wrażeniem jakości amunicji produkowanej w Polsce - powiedział Thierry Breton. - Spółka pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu. Być może uda się pracować sześć dni w tygodniu, może nawet siedem bo to jest gospodarka wojenna.

Zakłady Metalowe Dezamet S.A. to firma wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Spółka od wielu lat (rok założenia 1939) specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment produkcji na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim różne rodzaje amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i sprzedaż w zakresie obróbki metali, pokryć galwanicznych  a także posiada własne laboratorium pomiarowe i badawcze. Spółka zatrudniając prawie 700 osób, jest jednym z czołowych pracodawców w regionie.

Sztandarowymi produktami Spółki są: amunicja artyleryjska kalibru 155mm używana z armatohaubicą KRAB, 120mm amunicja moździerzowa używana przez moździerze samobieżne RAK oraz 60mm amunicja moździerzowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy