Reklama

Poznaj top zawodów, które są najbardziej poszukiwane na Podkarpaciu. W której branży można najłatwiej znaleźć zatrudnienie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na rynku pracy na Podkarpaciu. Tym razem analizujemy ogłoszenia, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. W której branży jest szansa na najszybsze znalezienie zatrudnienia?

Jakie ogłoszenia dominują na podkarpackim rynku pracy? W których zawodach jest najłatwiej znaleźć pracę? Podpowiadamy.

Rynek pracy w Polsce ewoluuje. Na potrzeby pracodawców w znacznym stopniu wpłynęła sytuacja pandemiczna. Pojęcie pracy zdalnej i pracy hybrydowej stało się bardziej popularne. Ponadto polskie społeczeństwo się starzeje. Więcej osób przechodzi rocznie na emeryturę lub rentę, niż kończy szkołę lub studia i zaczyna pracę zawodową. Teraz jeszcze do tego dochodzi kryzys ekonomiczny. 

Według raportu, który został opublikowany po Światowym Forum Ekonomistów lista zawodów, na które popyt wciąż rośnie, jest dość długa. Są one odpowiedzią na współczesne potrzeby rynku pracy oraz zmiany, które zostały wymuszone na pracodawcach podczas pandemii, a także wojny za naszą wschodnią granicą. Warto wiedzieć, że na rynku pracy, ślad pozostawiają nawet najmniejsze zawirowania społeczne i ekonomiczne. 

Do zawodów najbardziej pożądanych z pewnością będzie można zaliczyć:

  • pracowników z branży informatycznej,
  • ekspertów ds. marketingu i sprzedaży,
  • specjalistów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (IA i Machine Learning),
  • informatyków,
  • analityków z branży IT i specjalistów ds. nowych technologii,
  • monterów, serwisantów maszyn przemysłowych, operatorów maszyn, mechaników;
  • analityków ds. cyberprzestrzeni.
 

- Handel, produkcja i budowlanka mają największe plany redukcji etatów, co jest pochodną ostudzenia sektora nieruchomości i spadających nastrojów konsumentów. W październiku sprzedaż detaliczna wzrosła zaledwie o 0,7 proc. rok do roku, co pokazuje, że Polacy są coraz ostrożniejsi na zakupach - wskazuje Krzysztof Inglot, ekspert rynku pracy, założyciel Personnel Service na łamach money.pl.

Poznaj top zawodów, które są najbardziej poszukiwane na Podkarpaciu. Zobacz najnowsze oferty pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy