Reklama

Poznaj najlepiej ocenianych ortopedów na Podkarpaciu. Sprawdź, którego masz w pobliżu. Ranking top 11

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ortopeda to lekarz specjalista, który zajmuje się leczeniem urazów stawów i złamań kości oraz dolegliwości związanych z kręgosłupem i całym układem kostno-mięśniowym nazywanym narządem ruchu.

Ortopeda to lekarz specjalista, chirurg w dziedzinie ortopedii będącej jedną z najważniejszych specjalizacji lekarskich. Wymaga od lekarza ogromnej wiedzy dotyczącej budowy anatomicznej człowieka, szczególnie szkieletu i struktur kostnych, fizjologi ruchu, biomechaniki oraz patofizjologii. Specjalizacja ortopedyczna trwa aż 6 lat od momentu ukończenia studiów lekarskich. Ortopeda skupia się na diagnostyce, leczeniu zachowawczym i operacyjnym wszelkiego rodzaju schorzeń, zmian zwyrodnieniowych, dysplazji, wad wrodzonych lub nabytych, a także zapaleń, zakażeń, infekcji, nowotworów oraz urazów, deformacji i zmian pourazowych narządu ruchu – czyli kości, stawów, mięśni szkieletowych, stawów, więzadeł, nerwów i naczyń. 

Zakres ortopedii dodatkowo poszerza leczenie chorób o charakterze metabolicznym, genetycznym, wad postawy oraz wszelkich chorób wywołanych zaniedbaniami w trybie życia, spowodowanych niekorzystnymi czynnikami cywilizacyjnymi, zawodowymi lub schorzeń związanych z amatorskim i wyczynowym uprawianiem sportu. 

Pacjenci wymagają konsultacji ortopedycznej w każdym wieku. Specjalista ortopeda zajmuje się schorzeniami dotykającymi człowieka w ciągu całego jego życia – od wad genetycznych w okresie niemowlęcym poprzez zaburzenia rozwojowe aż do nabytych patologii układu ruchu i schorzeń rozwijających się wraz z postępem wieku.

Tak jak skomplikowany, różnorodny i rozbudowany jest narząd ruchu człowieka – tak szeroki jest zakres ortopedii. Dobry lekarz ortopeda oczywiście posiada odpowiednią wiedzę ogólną dotyczącą całego układu ruchu ale ortopedia to dziedzina wąskich specjalizacji.

W naszej galerii wybraliśmy najpopularniejszych ortopedów na Podkarpaciu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy