Reklama

Postawili na nogi wszystkie służby

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

Postawili na nogi wszystkie służby - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W ciągu dwóch dni wzywali służby ratownicze m.in. do pożaru, wypadku, spożywania alkoholu przez młodzież oraz bójki.

W miniony poniedziałek 11 stycznia, dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Władycze w Przemyślu, niepełnoletnie osoby piją alkohol i rozbijają butelki. Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego pojechali na miejsce i nie potwierdzili zgłoszenia. 

Zastali tam jednak funkcjonariuszy straży pożarnej. Okazało się, że otrzymali oni zgłoszenie dotyczące palącego się kosza na śmieci. Kilka minut później, w to samo miejsce, przyjechała także karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy oświadczyli, że mieli zgłoszenie dotyczące osoby, która została raniona odłamkiem petardy.

Próbowali „zabić” nudę

Następnego dnia po godz.19, dyżurny odebrał zgłoszenie dotyczące bójki przy ul. Smolki w Przemyślu. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba potrzebowała pomocy. Policjanci pojechali na miejsce i w tym przypadku również nie potwierdzili zgłoszenia. Na miejsce dojechała załoga karetki pogotowia. Ratownicy mieli udzielić pomocy rannemu.

Na miejscu policjanci rozpytali osoby będące w pobliżu, na temat zgłoszonej interwencji. Z przekazanych informacji wynikało, że nie byli oni świadkami żadnej bójki, jednak chwilę wcześniej, w tym miejscu była trójka nastolatków, która mogła mieć związek z tym zgłoszeniem.

Funkcjonariusze dotarli do nastolatków. Byli oni w wieku od 11 do 13 lat. Okazało się, że to oni, zarówno w poniedziałek jak i we wtorek, dzwonili na numer alarmowy i zgłaszali fałszywe interwencje. Z relacji jednego z chłopców wynikało, że spędzając razem czas wolny nudzili się, dlatego jeden z nich, 13-latek, dzwonił na wszystkie numery służb ratunkowych i zgłaszał wymyślone interwencje.

Trzej nastoletni mieszkańcy Przemyśla za bezpodstawne wzywanie służb ratowniczych odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym w Przemyślu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy