Reklama

Ponad tysiąc tanich mieszkań powstanie na Podkarpaciu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Krajowy Zasób Nieruchomości

Ponad tysiąc tanich mieszkań powstanie na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

foto FB Krajowy Zasób Nieruchomości

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Społeczna inicjatywa mieszkaniowa to spółka realizująca budownictwo społeczne. W tym tygodniu miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa trafiły do gmin-wspólników SIM Podkarpacie. Oznacza to, że w naszym województwie powstanie ponad tysiąc nowych, tanich mieszkań.

18 października w Boguchwale odbyło się Zgromadzenie Wspólników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Podkarpacie. Na konferencji prasowej Prezes Krajowych Zasobów Nieruchomości, Arkadiusz Urban wręczył samorządowcom biorącym udział w spółce symboliczne czeki przedstawiające 10% dofinansowanie z RFRM dla poszczególnych inwestycji zaplanowanych w ramach SIM Podkarpacie.

- Projekt Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych istnieje od zeszłego roku. Powstało w kraju 30 takich inicjatyw z udziałem 350 gmin. Cały czas narasta zainteresowanie programem budowy mieszkań pod wynajem z opcją wykupu - mówił Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Projekt Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych istnieje od 2021 roku. Jego zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

- Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa na Podkarpaciu jest jedną z najlepszych naszych inicjatyw, więc tu wszystko idzie zgodnie z planem. Mamy już jedno pozwolenie na budowę, dwa kolejne są poza Boguchwałą, kolejne w najbliższym kwartale będą uzyskiwane, więc po najbliższym kwartale wszystkie spółki będą miały pozwolenia na budowę - tłumaczył Arkadiusz Urban, prezes KZN.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają dokonać przełomu w budowie mieszkań o umiarkowanym czynszu. SIM-y (dawne TBS-y) to spółki tzw. not for profit budujące mieszkania społeczne.

Mieszkania w SIM przeznaczone są dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

O tanie mieszkanie mogą starać się mieszkańcy nie tylko wspomnianych gmin. Każdy samorząd ma szczegółowy regulamin, kto ma pierwszeństwo w otrzymaniu takiego mieszkania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy