Reklama

Policyjne podsumowanie zdarzeń na drogach powiatu tarnobrzeskiego i Tarnobrzega

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policyjne podsumowanie zdarzeń na drogach powiatu tarnobrzeskiego i Tarnobrzega - Zdjęcie główne

Policjanci z Tarnobrzega podsumowali 2022 rok.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Policja podsumowała 2022 rok. Funkcjonariusze praktycznie co drugi dzień zatrzymywali kierowców, którzy kierowali swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. Do ilu wypadków i kolizji doszło na tarnobrzeskich drogach?

W minionym roku, tak jak w latach ubiegłych policjanci ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie przestępstw i wykroczeń drogowych, a w szczególności eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze obecni byli na drogach miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy, bezpieczeństwo pieszych w rejonach przejść dla pieszych i reagowali na wykroczenia w ruchu drogowym.

- Niemal codziennie na drogach byli również obecni policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED, którzy prowadzili kontrole prędkości, w tym nadzór miejscach szczególnie niebezpiecznych

- podkreśla rzecznik prasowy tarnobrzeskiej policji. W 2022 roku, na drogach powiatu tarnobrzeskiego doszło do 71 wypadków drogowych, o 5 wypadków mniej niż w 2021 roku. W tych wypadkach śmierć poniosło 8 osób (wzrost liczby zabitych o dwie osoby porównując do danych z 2021 roku). Rannych zostało 91 osób (ta liczba zmniejszyła się o 9 do roku 2021). Policjanci odnotowali 505 kolizji drogowych. 130 mniej niż w 2021 roku. 

Wypadki i kolizje na drogach

Jednym ze zdarzeń drogowych przy którym interweniowały służby ratunkowe była sytuacja z lipca 2022 roku. Na trasie Tarnobrzeg-Sandomierz doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Jedno z aut wbiło się w ogrodzenie domu. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: 

Samochód wbił w ogrodzenie! Zderzenie dwóch pojazdów w Tarnobrzegu. Sprawca jechał "na podwójnym gazie" [ZDJĘCIA]

Końcem listopada 2022 roku policja pracowała na miejscu śmiertelnego wypadku w Tarnobrzegu. Pisaliśmy o tym tutaj:

Tragedia na torach w Tarnobrzegu! Pociąg towary potrącił mężczyznę. Poszkodowany zmarł [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Chmielowie. 

Zderzenie pojazdu osobowego z ciężarówką na krajowej "Dziewiątce" w Chmielowie. Nie zje 40-letnia kobieta

W październiku 2022 roku na moście w Tarnobrzegu-Nagnajowie doszło do zderzenia trzech pojazdów. W samochodzie ciężarowym pękła opona i to był początek "domina". Więcej o tym tutaj:

Zderzenie trzech samochodów na moście w Tarnobrzegu-Nagnajowie!

Nietrzeźwi za kierownicą 

Policjanci ruchu drogowego w ubiegłym roku legitymowali 15 260 osób; w tym 13 021 kierowców i 1 110 pieszych. Mundurowi przebadali na stan trzeźwości blisko 2 800 osób, ujawnili 180 kierujących pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze policji wyliczają, że wśród 180 skontrolowanych, 60 kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości, 71 przypadków to nietrzeźwi rowerzyści. Zatrzymano 10 rowerzystów w stanie po użyciu alkoholu oraz 39 kierujących pojazdami w stanie po użyciu alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy