Reklama

Pogrzeb papieża seniora Benedykta XVI. Jak ten dzień ma wyglądać w kościołach Diecezji Sandomierskiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Pogrzeb papieża seniora Benedykta XVI. Jak ten dzień ma wyglądać w kościołach Diecezji Sandomierskiej? - Zdjęcie główne

Benedykt XVI | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Znane są już wszystkie szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych papieża seniora Benedykta XVI. Wiemy także, jak ma wyglądać ten dzień w kościołach Diecezji Sandomierskiej.

Benedykt XVI zmarł w sobotę, 31 grudnia, przed południem. Dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni powiedział, że śmierć emerytowanego papieża nastąpiła o godzinie 9.34. "Jezu, kocham Ciebie" - miał powiedzieć papież senior i zmarł, przekazał dyrektor biura prasowego Watykanu Mattteo Bruni, cytowany przez Polską Agencję Prasową argentyński dziennik "La Nacion".

Msza pogrzebowa papieża seniora odbędzie się o godzinie 9.30 w czwartek, 5 stycznia, pod przewodnictwem papieża Franciszka na placu św. Piotra - poinformował w sobotę Watykan. Benedykt XVI zostanie pochowany w Grotach Watykańskich - podziemiach Bazyliki Świętego Piotra.

Wiadomo już jak ma wyglądać ten dzień w kościołach Diecezji Sandomierskiej..

- Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz postanowił, aby w dniu pogrzebu papieża seniora Benedykta XVI, 5 stycznia w każdym kościele parafialnym i rektoralnym sprawowana była msza święta żałobna w jego intencji o godzinie 13. Jednocześnie Kuria Diecezjalna w Sandomierzu prosi, aby 5 stycznia o godzinie 9.30, czyli o godzinie rozpoczęcia mszy św. pogrzebowej, zadzwoniły dzwony w całej Diecezji.

- informuje ksiądz doktor Roman Janiec, Kanclerz Kurii Diecezji Sandomierskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy