Reklama

Reklama

Podkarpackie szkoły i szpitale pod lupą NIK!

Opublikowano: 7 stycznia 2021 15:43
Autor: | Zdjęcie: NIK

Podkarpackie szkoły i szpitale pod lupą NIK! - Zdjęcie główne

Logo Najwyższej Izby Kontroli | foto NIK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Plan pracy Najwyższej Izby Kontroli przewiduje weryfikację działań szkół, administracji publicznej oraz szpitali w warunkach pandemii. Kontroli możemy spodziewać się również na Podkarpaciu.

Kontrolerzy sprawdzą czy zmiany w organizacji i finansowaniu szpitali w czasie pandemii zapewniły ich prawidłowe funkcjonowanie, jak z organizacją pracy w formie zdalnej poradziła sobie administracja publiczna oraz jak w całkiem nowej sytuacji odnalazły się szkoły, które musiały przestawić się na zdalne nauczanie. 

- Zaplanowana kontrola ma wykazać, jak zorganizowano i realizowano kształcenie dzieci i młodzieży w sytuacji zagrożenia wirusem.

- informuje Najwyższa Izba Kontroli. 

Kontrole w całym kraju

Zapytaliśmy przedstawicieli NIK, czy kontrole odbędą się w placówkach znajdujących się na terenie województwa podkarpackiego.

- Planowane kontrole sięgające interesującego Pana obszaru, to m.in. kontrola pn. „Funkcjonowanie szkół w sytuacji zagrożenia COVID-19". Jej przeprowadzenie planowane jest w II i III kwartale br. W 2021 r. NIK przeprowadzi także kontrolę pn. „Funkcjonowanie szpitali w warunkach pandemii COVID-19" oraz  „Wykonywanie przez Państwową Inspekcję Sanitarną zadań w obszarze zapobiegania i zwalczania zakażeń". 

- tłumaczył wydział prasowy. 

Ze względu na dobro kontroli nie udało nam się uzyskać szczegółów dotyczących jednostek, które będą kontrolowane w województwie. Wiemy jedynie, że wyniki mają zostać opublikowane w IV kwartale br. 

 

[email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.