Reklama

Podkarpacka Lewica składa wniosek o odwołanie wicestarosty leskiego Janusza Haftka. Burza po słowach samorządowca o "atakach lewaków na szkoły"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Podkarpacka Lewica składa wniosek o odwołanie wicestarosty leskiego Janusza Haftka. Burza po słowach samorządowca o "atakach lewaków na szkoły" - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W krośnieńskim Centrum Lewicy odbyła się konferencja prasowa Podkarpackiej Nowej Lewicy. Powód? Działacze są oburzeni zachowaniem wicestarosty powiatu leskiego Janusza Haftka na inauguracji roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysław Andersa w Lesku. Chodzi o zdanie: "Ataki lewaków zaczęły się przez wprowadzenie dzieci niepełnosprawnych do szkół".

Piotr Wojnarowski przedstawił stanowisko leskiej Lewicy w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec wypowiedzi publicznych wicestarosty leskiego Janusza Haftka na otwarciu roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysław Andersa w Lesku. 

- Jako uczestnicy życia społecznego powiatu leskiego, mający prawa wyborcze i konstytucyjne po konsultacjach przeprowadzonych przez osoby przyznające się do naszej organizacji z rodzicami, uczniów liceum, postanowiliśmy zabrać głos w sprawie haniebnych wypowiedzi wicestarosty leskiego Janusza Haftka. Zdanie "Ataki lewaków zaczęły się przez wprowadzenie dzieci niepełnosprawnych do szkół" zdanie, które rani nie nas Ludzi Lewicy, ale dzieci i młodzież, która pokonując bariery nie tylko architektoniczne, ale przede wszystkim swoje słabości, dąży do walki o swoją szansę. Zdajemy sobie sprawę, że musiał Pan dorównać mistrzowi w dziedzinie edukacji, jakim jest minister Przemysław Czarnek. Jego klęska i szastanie milionami przy wprowadzaniu podręcznika do indoktrynacji prawicowej. Nie mniej są to słowa wypowiedziane przez wicestarostę powiatu, nigdy nie powinny paść! Jako Zarząd Rady Powiatu Lewicy w Lesku w związku z wypowiedziami podczas apelu otwierającego rok szkolny w Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysława Andersa w Lesku zwraca się, z wnioskiem o odwołanie Janusza Haftka z pełnionego stanowiska oraz jako emerytowanego pedagoga do przeprosin urażonej młodzieży na specjalnym apelu w Liceum za swoje haniebne wypowiedzi.

SŁOWO O SZPITALU

Podczas konferencji Gabriel Zajdel odniósł się do trudnej sytuacji w szpitalu wojewódzkim w Krośnie.

- Szpital w Krośnie nadal pracuje w trybie ostro - dyżurowym. Spór dotyczy nowelizacji ustawy o sposobie ustalania minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia oraz braku środków na możliwość realizacji już zapisanych w ustawie podwyżek dla personelu z wyższym wykształceniem. Tym samym dyrekcja nie docenia zaangażowania swoich pracownic i pracowników w pełnienie zawodu! Zauważmy, że, większość położnych i pielęgniarek kształciła się już w trakcie wykonywania pracy tym samym musiały dostać zgodę dyrekcji na rozpoczęcie i odbywanie studiów wyższych - ponieważ zawsze wiąże się to z absencją pracy! Skoro pracodawca wyraził zgodę na podnoszenie kwalifikacji personelu, dlaczego teraz nie akceptuje ich wykształcenia?

Mateusz Szczepanek przedstawił Raport Młodej Lewicy o stanie Polskiej oświaty i apelował:

- Musimy przeprowadzić prawdziwe reformy, które zmienią na lepsze polską oświatę. Dbajmy o dobro uczniów i uczennic i oto, aby każde z nich mogło się dostatecznie przygotować w należyty sposób przygotować do egzaminów, które ich czekają. Nie niszcząc przy okazji dobrostanu ich psychicznego.

DUŻY PROBLEM

Grzegorz Hendzel przedstawił projekt Lewicy proponujący wprowadzenie bezpłatnych posiłków dla uczniów szkół podstawowych. 

- Żadne dziecko w Polsce nie powinno być głodne! Lewica składa projekt ustawy, który zagwarantuje bezpłatny posiłek dla każdego ucznia szkoły podstawowej. Dziś około 900 tysięcy dzieci żyje w ubóstwie i idąc do szkoły często przychodzą tam głodne. Posłanki i posłowie Lewicy chcą to zmieć i proponują inwestycję w zdrowy rozwój 3 miliony uczniów szkół podstawowych. Dla Lewicy ciepły posiłek to nie jest zasiłek, to nie jest pomoc wyłącznie dla najuboższych, ale troska o każde dziecko. Każdy uczeń zasługuje, aby być najedzonym w szkole.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy