Reklama

Płatne strefy parkowania coraz bardziej popularne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Płatne strefy parkowania coraz bardziej popularne - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Rosnąca liczba samochodów sprawia, że miasta od lat borykają się z brakiem miejsc parkingowych. Rozwiązania problemu szukają we wprowadzaniu płatnych stref parkowania.

Pod uwagę wzięliśmy powiaty i miasta sąsiadujące z Mielcem – czyli Dębicę, Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Kolbuszową oraz Tarnobrzeg.

W Dębicy strefa płatnego parkowania obowiązuje od klika lat i obejmuje dwie strefy: strefę 1, gdzie opłaty są trochę niższe  i strefę 0 z wyższymi opłatami. I tak w strefie 1 opłata za pół godziny to 0,5 zł, w strefie 0 – 1 zł, za godzinę w strefie 1 – 1 zł, w strefie 0 – 1,5 zł, za 2 godziny w strefie 1 – 1,2 zł, w strefie 0 – 1,80 zł.

Tak samo już  od 4 lat  funkcjonuje taka strefa w Ropczycach obejmując około 100 miejsc parkingowych w Rynku. Ceny 1 godzina – 1 zł, 2 godziny – 2 zł, kolejne też 1 zł. Jak przekazał nam Maciej Sikora z Urzędu Miasta w Ropczycach kierowcy przyzwyczaili się już do płatnego parkowania w centrum i są raczej zadowoleni, bo jest rotacja samochodów. CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy