To początek wielkiej inwestycji sportowej w Tarnobrzegu. Będziemy na bieżąco śledzić postęp prac przy budowie Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich.
- Wszyscy wiemy, że w marcu przeprowadzenie niektórych prac byłoby niemożliwe. Na Zwierzyńcu jest wtedy mokro i grząsko, ciężki sprzęt miałby spore problemy. Dlatego wspólnie z wykonawcą zdecydowaliśmy, że jeszcze przed okresem zimowym można rozpocząć prace - wyjaśnia Przemysław Smoliński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.
Zdzieranie starej murawy i pierwsze prace przy budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią według umowy powinny zostać zakończone 8 grudnia. To będzie około 10 procent realizacji całej inwestycji. Oczywiście wszystko zależy od pogody. Kolejne części? 12 czerwca 2024 roku - 60 procent zaawansowania całej inwestycji i finał pierwszego etapu - maksymalnie do 30 września 2024 roku.
Co jest przewidziane?
Jakie prace są przewidziane w pierwszym etapie?
- budowa boiska sportowego o nawierzchni z trawy sztucznej o wym. 74,0 x 115,0 m,
- wykonanie drenażu boiska z odprowadzeniem do kanalizacji deszczowej,
- wykonanie oświetlenia boiska (system oświetleniowy składający się z 6 masztów o natężeniu oświetlenia – 500 luksów)
- wykonanie ogrodzenia boiska (wys. 4,00 m)
- montaż wyposażenia boiska: bramki, piłkochwyty (wys. 6,00 m), wiaty dla zawodników rezerwowych, zakup urządzenia wielofunkcyjnego do czyszczenia i konserwacji nawierzchni z trawy syntetycznej,
- budowa szczelnego zbiornika podziemnego na wody opadowe,
- chodniki, droga manewrowa,
- przebudowa istniejącego ogrodzenia w zakresie dojazdowej drogi manewrowej.
Zamówienie jest realizowane przez firmę budowlaną SKOBUD Sp. z o.o. w ramach programu Rządowego Funduszu "Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych" a jego koszt to 5 870 052,00 zł.
Kolejne etapy
Drugi etap to pneumatyczne zadaszenie boiska, z możliwością demontażu. Pneumatyczna hala zostanie wyposażona w oświetlenie i system ogrzewania.W planach jest budowa kompleksu boisk, w tym kilku do piłki nożnej, do hokeja na trawie i siatkówki plażowej, zadaszenie kortów tenisowych, budowę stadionu lekkoatletycznego oraz siłowni zewnętrznych. Pomyślano także o infrastrukturze towarzyszącej, o parkingu, trybunach, zapleczu szatniowym. Stadion ma być oświetlony. Wybudowane mają zostać trybuny. Przy boisku głównym kryta na około 800 widzów oraz dodatkowa dla gości na około 50 widzów, przy jednym z boisk treningowych na około 300 widzów.
Samorząd chce, żeby w tym miejscu powstał hotel. Byłoby to wtedy świetne miejsce na zgrupowania dla ekip sportowych. To jest jednak "melodia" kolejnych lat, a wszystko zależy od znalezienia dodatkowych pieniędzy z innych źródeł niż tylko budżet miasta.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.