Reklama

Ostre strzelanie na poligonie! Ostrzeżenie od wojskowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Stalowa Wola

Ostre strzelanie na poligonie! Ostrzeżenie od wojskowych - Zdjęcie główne

foto UM Stalowa Wola

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Przez cały grudzień na nowodębskim poligonie będą prowadzone ćwiczenia, a także strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji. Badania nad bronią będą prowadzone również w Stalowej Woli.

Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, podpułkownik Bogdan Wójcik apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości, a także do osób przejeżdżających w pobliżu poligonu by nie wchodzić na poligon. O tym zakazie wstępu przypominają również tablice ostrzegawcze, maszty z kulami, jak również oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe

 - W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadził do groźnych wypadków na poligonie, któych ofiarami były osoby cywilne, najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak często przy milczącej akceptacji rodziców.

- zaznacza komendant Wójcik.

W związku z ćwiczeniami teren jest na bieżąco monitorowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujące zakazy podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Na hałas będą mogli narzekać także mieszkańcy Stalowej Woli. Ośrodek Badań Dynamicznych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Stalowej Woli informuje, że 3 grudnia w godzinach od 8 do 12, na terenie miasta odczuwalne będą uciążliwości w postaci głośnych wystrzałów i hałasu związane z trwającymi badaniami.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy