Według projektu przygotowanego przez Urząd Miasta Tarnobrzega spalarnia odpadów ma powstać w przemysłowej części miasta, która jest odzielona od Jeziora Tarnobrzeskiego linią drzew. Ten pomysł nie spodobał się na początku lokalnej Konfederacji, a potem Platformie Obywatelskiej. To właśnie ta druga partia postanowiła zbierać podpisy pod wnioskem o przeprowadzenie lokalnego referendum.
- To już jest pewne - 17 września w Tarnobrzegu dojdzie do referendum, ale wcześniej będziemy Państwa zachęcać do głosowania, pytając prezydenta miasta o relacje i rozmowy z FCC, czyli firmą, która ma odpowiadać za powstanie spalarni - zaznacza Norbert Mastalerz, lider lokalnej PO i jeden z członków komitetu organizującego referendum.
Właśnie dlatego prezydent miasta Tarnobrzega otrzymał wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Organizatorzy referendum chcą poznać odpowiedzi na następujące pytania:
- Kto był inicjatorem budowy spalarni śmieci w Tarnobrzegu?
- Kto wskazał lokalizację spalarni śmieci w sąsiedztwie Jeziora Tarnobrzeskiego? Czy rozważano inną lokalizację?
- Czy Prezydent Miasta prowadził negocjacje z innymi podmiotami zainteresowanymi budową spalarni? Jeśli tak to z jakimi?
- Kiedy po raz pierwszy doszło do oficjalnego spotkania między zainteresowanymi stronami (Prezydent miasta - FCC)?
- Kto z kierownictwa Urzędu Miasta prowadzi negocjacje z firmą FCC?
- Kiedy Prezydent poinformował Radnych Rady Miasta o prowadzonych negocjacjach?
- Proszę o udostępnienie skanu dokumentu inicjującego proces budowy spalarni śmieci w Tarnobrzegu.
- Proszę o udostępnienie skanu wszystkich dokumentów stanowiących korespondencję pomiędzy Urzędem Miasta Tarnobrzega, a firmą FCC dotyczącą budowy spalarni śmieci w Tarnobrzegu.
- Na jakim etapie jest wymiana działek pomiędzy miastem Tarnobrzeg, a ARP (dotyczy działek, na których ma powstać spalarnia śmieci w Tarnobrzegu)?
- Jaką wartość posiadają wymieniane działki (zarówno należąca do miasta - przy Marinie, jak i ARP przy Chmielowskiej)?
- Kiedy na sesję Rady Miasta trafi propozycja uchwały o długoletniej dzierżawie działki miasta przeznaczonej pod spalarnie na rzecz FCC?
- W jaki sposób miasto zamierza od inwestora wyegzekwować " tańszą" energię cieplną i "tańsze" śmieci dla mieszkańców Tarnobrzega?
- Czy Radni byli informowani o uzgodnieniach pomiędzy Prezydentem miasta, a firmą FCC dotyczącą budowy spalarni?
- Jakie będą straty wizerunkowe Jeziora Tarnobrzeskiego w oczach potencjalnych inwestorów turystycznych po wybudowaniu spalarni?
- Ile miasto straci finansowo na skutek spadku wartości gruntów posiadanych nad Jeziorem Tarnobrzeskim w sąsiedztwie potencjalnej inwestycji?
- Dlaczego mimo deklaracji wyborczych Prezydent nie zdecydował się na konsultacje społeczne z mieszkańcami Tarnobrzega?
- Ile w latach 2021-2023 firma FCC Environment lub spółki zależne przekazały środków w formie darowizn, sponsoringów i umów reklamowych na rzecz Urzędu Miasta lub instytucji zależnych?
- Jaka kwotą firma FCC wsparła tegoroczne Dni Tarnobrzega?
- Czy w trakcie Dni Tarnobrzega doszło do spotkania prezydenta miasta z szefostwem FCC?
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.