Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Jakie zmiany?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Monika Konopka / Samorząd Województwa Podkarpackiego

Nowy rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Jakie zmiany? - Zdjęcie główne

Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 13 grudnia. | foto Monika Konopka / Samorząd Województwa Podkarpackiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nowy roczny rozkład jazdy pociągów linii PKP Intercity ma wejść w życie 13 grudnia 2020 roku. Mieszkańcy województwa podkarpackiego mogą liczyć m.in. na większą liczbę połączeń do Krakowa i Katowic.

W nowym rozkładzie podróżni zyskają bezpośrednie połączenie z Podkarpacia do Pragi i Budapesztu, które umożliwi nowa, wydłużona do Przemyśla relacja pociągu IC Cracovia. Do Przemyśla zostanie wydłużona również relacja pociągu IC Ślązak, dzięki czemu miasto zyska dodatkowe połączenie z Krakowem, Katowicami i Poznaniem. 

Kursujący do tej pory na trasie Przemyśl – Warszawa pociąg TLK Lubomirski będzie teraz jeździć aż do Gdyni, a w piątki i szczyty przewozowe dodatkowo do Kołobrzegu (w soboty z Kołobrzegu). 

- Ułatwi to dojazd nad morze mieszkańcom m.in. Przemyśla, Dębicy, Rzeszowa i Tarnowa. Przemyślanie i rzeszowianie zyskają dodatkowe połączenie m.in. z Zieloną Górą i Szczecinem dzięki wydłużeniu relacji składu IC Mehoffer, dzięki któremu również utrzymane zostanie dzienne połączenie z Częstochową.

- czytamy w komunikacie PKP Intercity. 

Pozostałe zmiany

Zwiększy się liczba połączeń z Rzeszowa do Katowic. Co więcej, skróci się czas przejazdu na tej trasie z około 4 godzin do mniej niż 3 godzin w przypadku najszybszego pociągu. W nowym rozkładzie łatwiejszy stanie się dojazd z Podkarpacia do Krakowa, a wszystko dzięki codziennym  połączeniom do Sanoka, Krosna i Jasła. Czas podróży z Sanoka do stolicy Małopolski skróci się z około 5 godzin do około 4 godzin.

Zmieniona zostanie relacja pociągu Matejko – z Przemyśla zamiast jak dotychczas do Bielska-Białej, skład ten kursować będzie do Szczecina przez Wrocław. Zmienią się godziny kursowania pociągu TLK Galicja – w Ostrawie zapewnione zostanie połączenie przesiadkowe do Pragi przy jednoczesnym zachowaniu skomunikowania w Przemyślu na pociąg do Kijowa. 

Modernizacje i remonty

Ze względu na kończącą się modernizację linii łączącej Katowice i Kraków zmniejszy się liczba pociągów na dotychczasowej trasie do Wrocławia przez Częstochowę. W miejsce pociągu TLK Zamoyski, pomiędzy Rzeszowem a Lublinem pojawi się TLK Górski, w zmienionej relacji do Szczecina przez Poznań.

Z powodu zaplanowanych prac, na odcinku Rzeszów – Jasło, pociągi PKP Intercity zaprzestaną kursować na tej trasie. W 2021 roku zaplanowane jest czasowe zamknięcie linii nr 68 na odcinku Grodzisko Dolne – Przeworsk, przez co za wybrane pociągi kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Przypomnijmy, że obecnie w pociągach przewoźnika może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 proc. miejsc do siedzenia. Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy