Reklama

Niewybuchy na roli. Saperzy w akcji [ZDJĘCIE]

Opublikowano: czw, 19 sie 2021 19:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Zbliżająca się jesień nieuchronnie wskazuje, że ruszają także prace rolne, w tym orka. I właśnie podczas takiej czynności, na całą serię pocisków artyleryjskich natrafił jeden z mieszkańców Podkarpacia.

Chociaż od zakończenia II wojny światowej minęło sporo czasu, to nadal zdarzają się przypadki znalezienia pozostałości w postaci niewybuchów. Taka sytuacja miała miejsce w środę 18 sierpnia na terenie powiatu przemyskiego, gdzie podczas wykonywania prac polowych w Buszkowiczkach, mieszkaniec Bolestraszyc wykopał pociski artyleryjskie.

Wczoraj przed godz.10, policjanci z Posterunku Policji w Orłach zostali powiadomieni o tym, że w polach w Buszkowiczkach podczas prac polowych mieszkaniec Bolestraszyc wykopał skrzynkę przeładunkową, w której znajdowało się 12 pocisków artyleryjskich, pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

O znalezisku powiadomiono saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, którzy zabezpieczyli i usunęli pociski.

- Przypominamy, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

- apeluje policja. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy