Reklama

Nieoznakowane radiowozy na autostradzie A4. Policjanci pracowali z wideorejestratorami i laserowymi miernikami prędkości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: podkarpackapolicja.pl

Nieoznakowane radiowozy na autostradzie A4. Policjanci pracowali z wideorejestratorami i laserowymi miernikami prędkości - Zdjęcie główne

Na terenie 5 województw policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili równocześnie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’. | foto podkarpackapolicja.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Wzmożone działania mundurowych zostały przeprowadzone w piątek (20 stycznia). Policjanci przeprowadzili akcję kontrolno-prewencyjną Bezpieczna autostrada A4. Skontrolowano 109 kierowców. Z jakim skutkiem?

Autostrada A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez sześć powiatów - jarosławski, przeworski, łańcucki, rzeszowski, ropczycko-sędziszowski i dębicki.

- Jest to droga o bardzo dużym natężeniu ruchu. Aby zmniejszyć liczbę wypadków, zminimalizować skutki tych zdarzeń, a w szczególności ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych, w piątek policjanci ruchu drogowego równocześnie prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczna Autostrada A4"

- informuje rzecznik prasowy podkarpackiej policji. 

Oficer prasowy podkreśla, że mundurowi skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy.

- Wspólna inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami

- nadmienia funkcjonariusz policji. Efektem działań przeprowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, jest skontrolowanie 109 kierujących i ujawnienie 71 naruszeń, w tym m.in. 29 przekroczeń dopuszczalnej prędkości oraz dziewięciu wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

Fot. Podkarpacka policja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy