Reklama

"Niedźwiedź 22" na poligonie w Nowej Dębie. Zobacz kilka niesamowitych ujęć z ćwiczeń żołnierzy polskich, brytyjskich i amerykańskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Trwają wielkie ćwiczenia wojsk polskich, amerykańskich i brytyjskich w Nowej Dębie. We wtorek szkolenie wojskowych obserwował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a w środę na Podkarpaciu był Premier RP - Mateusz Morawiecki.

W skład 18. Dywizji Zmechanizowanej wchodzą: 1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 19. Brygada Zmechanizowana z Lublina, a także 18. Pułk Logistyczny z Łomży i 18. Batalion Dowodzenia z Siedlec. W trakcie formowania są 18. Pułk Przeciwlotniczy w Sitańcu koło Zamościa oraz 18. Pułk Artylerii w Nowej Dębie oraz 18. Batalion Rozpoznawczy w Białej Podlaskiej. "Niedźwiedź 22" to największe ćwiczenia wojskowe "Żelaznej Dywizji".

- Ćwiczą przede wszystkim żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej, żołnierze "Żelaznej Dywizji", której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju. Ta dywizja, organizowana na wzór amerykański, już niedługo będzie wyposażona w Abramsy i Apache. Widzieliśmy jak współpracują Ambramsy i Apache. Widzieliśmy, że tworzą zaporę nie do przebicia - powiedział Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony narodowej.

W środę za to gościł na Podkarpaciu Mateusz Morawiecki. - Putin grozi światu eskalacją wojny. Odpowiedź na to może być tylko jedna - pokazanie naszej siły i determinacji w dążeniu do obrony Polski i Europy. Służą temu polsko-amerykańsko-brytyjskie manewry "Niedźwiedź 22". NATO jest dziś silniejsze niż przed 24 lutego. Jeżeli rosyjski imperializm rozumie tylko siłę - to siłę tę pokażemy! Będziemy zwiększać nasze możliwości obronne. Polskie, amerykańskie i brytyjskie wsparcie dla Ukrainy jest bezcenne - i pomoc tę będziemy kontynuować - wskazał w Nowej Dębie premier Morawiecki.

- Jednocześnie ciągle inwestujemy w polską armię i przemysł zbrojeniowy. Rok 2023 to ponad 138 miliardów złotych przeznaczonych na Wojsko Polskie. Otrzyma ono amerykańskie czołgi Abrams, baterie rakiet Patriot, myśliwce F-35, koreańskie FA-50 i armatohaubice oraz mnóstwo broni przeciwrakietowej. 

- dodaje Mateusz Morawiecki.

Mamy dla was kolejne zdjęcia z poligonu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy