Reklama

Nie żyje Zbigniew Sobolewski, znana postać podkarpackiej siatkówki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nie żyje Zbigniew Sobolewski, znana postać podkarpackiej siatkówki - Zdjęcie główne

Zmarł Zbigniew Sobolewski | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Podkarpacka społeczność siatkarska pogrążyła się w żałobie. Zmarł Zbigniew Sobolewski z Krosna, nauczyciel, wychowawca i trener.

Zbigniew Sobolewski jako trener pracował z juniorami i drugoligową drużyną męską Karpat Krosno. Bardzo ściśle związany z siatkówką akademicką. W roku akademickiego 2002/2003 został mianowany kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. 

- W roku 2002 był założycielem drużyny i zarazem I trenerem kobiecej drużyny siatkarskiej AZS PWSZ KARPATY KROSNO. W latach 2003-2009 pełnił funkcję trenera drużyny żeńskiej występującej w III a potem w II lidze. W latach 2009-2013 pełnił funkcję menadżera drużyny żeńskiej. Wychował wiele pokoleń krośnieńskiej siatkówki. Był członkiem zarządu a w ostatnich latach członkiem Komisji Rewizyjnej Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. W 2015 roku został odznaczony Złota Odznaka za Zasługi dla Sportu - wspominają zmarłego członkowie klubu Karpaty Krosno. 

fot. KSU Krosno

- Oddany pod każdym względem swojej ukochanej dyscyplinie - zwłaszcza siatkówce żeńskiej. Dbał o zawodniczki, opiekował się nimi udzielając niejednokrotnie pomocy w trakcie studiów w krośnieńskiej PWSZ - wspominają Zbigniewa Sobolewskiego działacze Karpat Krosno. 

- Odszedł od nas człowiek, który żył tym co kochał - siatkówką żeńską. Znany w środowisku siatkarskim naszego miasta i całego województwa

- czytamy na stronie klubu Karpaty Krosno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy