Reklama

Nie żyje ksiądz profesor Wiesław Wilk

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje ksiądz profesor Wiesław Wilk - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 11 czerwca w godzinach porannych zmarł ksiądz prałat Wiesław Wilk, wieloletni pracownik Kurii Diecezjalnej i profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Miał 89 lat i 65 lat kapłaństwa.

Ksiądz prałat Wiesław Wilk urodził się 27 kwietnia 1932 roku w Czarnej, parafia Sucha, diecezja radomska. Studia filozoficzno-teologiczne w latach 1951-1956 odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 17 czerwca 1956 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Ukończył studia specjalistyczne z zakresu filologii polskiej i teologii pastoralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zwieńczone w 1981 roku stopniem doktora teologii pastoralnej. Jako wikariusz posługiwał w parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach w latach 1961-1966. Pracował w Referacie Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej, a następnie był dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej w latach 1973-1979.

Program uroczystości pogrzebowych:

Wtorek, 15 czerwca, godz. 15 – msza św. żałobna w Bazylice katedralnej w Sandomierzu.

Środa, 16 czerwca, godz. 12 – msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Suchej (Diecezja Radomska) i złożenie ciała na miejscowym cmentarzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy