Reklama

Nie żyje ksiądz kanonik Jan Wilusz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje ksiądz kanonik Jan Wilusz - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Nie żyje ksiądz kanonik Jan Wilusz, emeryt zamieszkały w parafii pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie.

Śp. ks. kan. Jan Wilusz urodził się 2 marca 1934 roku w Łękach Dukielskich. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca 1958 roku. Pracował jako wikariusz w parafiach w Gogołowie, Tuligłowach, Budach Łańcuckich, Korczynie i Uhercach Mineralnych. W latach 1967-1998 był proboszczem w Łobozewie, a następnie proboszczem w Trześniowie (1998-2004). Po przejściu na emeryturę, zamieszkał w Krośnie. W 1973 roku został odznaczony przywilejem Expositorium Canonicale, a w 1983 roku Rokiety i Mantoletu. Duchowny zmarł w wieku 87 lat. Ksiądz został pochowany na cmentarzu w Łękach Dukielskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy