Reklama

Nie żyje ksiądz kanonik Henryk Salach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyje ksiądz kanonik Henryk Salach - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 89 lat zmarł ksiądz kan. Henryk Salach, emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Marcina w Boratynie. Pełnił posługę w kilku miejscach na Podkarpaciu.

Nie żyje ksiądz Henryk Salach - informuje Archidiecezja Przemyska. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rudnej Wielkiej (diecezja rzeszowska) we wtorek, 22 czerwca, o godzinie 10.30. Ksiądz Henryk Salach urodził się 1 listopada 1931 r. w Rudnej Małej. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 1 czerwca 1958 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Nienaszowie, Komborni, Dubiecku, Bielinach i Tarnobrzegu (Miechocin). W latach 1968-70 pełnił funkcję proboszcza w Korczowej. W 1970 r. został mianowany proboszczem parafii w Boratynie, który to urząd pełnił przez 32 lata, do czasu przejścia na emeryturę w 2002 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy