Reklama

Nie żyje ksiądz Jacek Zawisza, rezydent w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Diecezja Rzeszowska

Nie żyje ksiądz Jacek Zawisza, rezydent w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie - Zdjęcie główne

Ksiądz Jacek Zawisza | foto Diecezja Rzeszowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Kolejne smutne wiadomości z Diecezji Rzeszowskiej. W wieku 62 lat zmarł ksiądz Jacek Zawisza. Duchowny był związany z Podkarpaciem. To w naszym województwie się urodził, wychował i pracował przez niemal całe swoje życie.

23 stycznia w wieku 62 lat zmarł ksiądz Jacek Zawisza, rezydent w Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 27 stycznia (czwartek) o godzinie 12 w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w powiecie jasielskim.

Ksiądz Jacek urodził się 12 lutego 1959 roku w Krośnie. Został ochrzczony 1 marca tego samego roku w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny i Matki Bożej Rózańcowej w Odrzykoniu. Bardzo wcześnie odkrył powołanie do życia zakonnego i kapłaństwa. Po zakończeniu szkoły podstawowej kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie, przygotowując się jednocześnie do wstąpienia do naszego zgromadzenia. Egzamin dojrzałości złożył w maju 1978 roku. 

8 września 1978 roku rozpoczął nowicjat pod kierunkiem mistrza ks. Augustyna Hamielca MS. Pierwsze śluby zakonne złożył 8 września 1979 roku w Dębowcu wobec przełożonego prowincji ks. Józefa Mitusia MS, profesję wieczystą zaś 2 lutego 1984 roku, także na ręce ks. prowincjała Józefa Mitusia MS. Cztery miesiące później, 8 maja 1984 roku, przyjął diakonat. Studia filozoficzno-teologiczne ukończył w 1985 roku na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Ksiądz Jacek Zawisza MS w latach 1985–1989 był duszpasterzem i katechetą w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Przez kolejne trzy lata był ekonomem w klasztorze w Dębowcu. W 1992 roku został mianowany duszpasterzem i katechetą w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, lecz już po kilku miesiącach ze względu na stan zdrowia został skierowany do Krakowa, do domu zakonnego przy ul. Wiślnej.

Przez kolejne trzy lata posługiwał w parafii pw. św. Mikołaja w Łanowicach na Ukrainie. Po poważnym kryzysie zdrowotnym w 2004 roku przez dwa lata przebywał we wspólnocie seminaryjnej w Krakowie na rekonwalescencji. W 2006 roku został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Gdańsku-Sobieszewie. Następnie w latach 2012–2018 pomagał w duszpasterstwie w parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Kuźnicy Czarnkowskiej. W 2020 roku powrócił do wspólnoty zakonnej i parafii saletyńskiej w Rzeszowie, gdzie posługiwał do śmierci. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy