Reklama

Nie żyją dwaj duchowni z Podkarpacia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Nie żyją dwaj duchowni z Podkarpacia! - Zdjęcie główne

Zmarł ks. Wiesław Augustyn z Niwisk | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie W wieku 80 lat, zmarł ks. prałat Wiesław Augustyn z Parafii pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Nie żyje również ks. kan. Stefan Piórek.

Ksiądz prałat Wiesław Augustyn urodził się 28 listopada 1941 roku. Był proboszczem w Niwiskach w latach 1988 - 2010. Następnie był rezydentem w tej parafii. Kapłan w 2016 roku obchodził 50-lecie przyjętych święceń. Przez kilkanaście lat sprawował funkcję Kapelana Strażaków Powiatu Kolbuszowskiego. Pogrzeb ks. Wiesława Augustyna odbędzie się w piątek (26 lutego) o godz. 13 w kościele parafialnym w Niwiskach.

W wieku niespełna 88 lat zmarł ks. kan. Stefan Piórek, emerytowany proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Wólce Grodziskiej (powiat leżajski).

Ks. Stefan Piórek urodził się 2 września 1933 r. w Nowej Wsi. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 30 maja 1957 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Spiach, Leżajsku, Ustrzykach Dolnych, Bratkowicach, Strachocinie, Dobrzechowie i Manasterzu k. Kańczugi, gdzie następnie został proboszczem (1968-1976). W 1976 r. został mianowany proboszczem parafii w Wólce Grodziskiej, który to urząd pełnił przez 28 lat, do czasu przejścia na emeryturę w 2004 r.

Pogrzeb odbędzie się w Wólce Grodziskiej w czwartek, 25 lutego, o godzinie 13.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy