Reklama

Nie chcą więcej Niedzielskiego na Podkarpaciu. Zbierają podpisy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Nie chcą więcej Niedzielskiego na Podkarpaciu. Zbierają podpisy - Zdjęcie główne

foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem w sprawie uznania Adam Niedzielskiego, Ministra Zdrowia, jako osoby "persona non grata" na terytorium województwa podkarpackiego. Za tą akcją stoi Inicjatywa Sanocka, konserwatywna, nieformalna grupa, aktywistów.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Adam Niedzielski Podkarpacie odwiedził już dwa razy. Był w Jeżowem, gdzie zachęcał do szczepień, ostatnio odwiedził Sanok, otwierając w tym mieście Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

- Każda jego wizyta wiąże się z impertynencjami i wygrażaniem mieszkańcom Podkarpacia, że nasz region jest pierwszy do zamknięcia.

- mówią przedstawiciele Inicjatywy Sanockiej.

- Korzystając z uprawnienia mieszkańców, do przedłożenia Sejmikowi projektu uchwały, rozpoczynamy zbieranie podpisów pod deklaracją, iż nie życzymy sobie dalszych wizyt ministra Niedzielskiego.

- dodają. 

- Mieszkańcy Podkarpacia nie godzą się na to, by decydować o całym ich życiu w niezrozumiałym trybie, z niejasnych powodów.

- mówi Jacek Kotula, radny Sejmiku Podkarpackiego. 

- Jako radny sejmiku popieram tę inicjatywę.

- uzupełnia.

W apelu, który trafić ma pod obrady Sejmiku, czytamy, że:

- Minister Zdrowia Adam Niedzielski, wizytując w ostatnim czasie Podkarpacie, dopuścił się zachowań niestosownych wobec mieszkańców, przez podejmowanie prób prowokacji, szantażowanie i wygrażanie i zastraszanie.

- wskazując na dokładne przyczyny rozpoczęcia zbiórki podpisów:

- Podczas wizyty w Jeżowym, Niedzielski dopuszczał się celowego obrażania epitetami w rodzaju "antyszczpionkowcy", a kontekst wydarzeń krajowych wskazywał na to, iż celem jego działania mogło być sprowokowanie burd i zamieszek, aby wzbudzać niechęć i nienawiść w stosunku do tych, którzy kwestionują działania obecnego rządu podejmowane pod pretekstem epidemii. Z kolei podczas wizyty w Sanoku, Niedzielski atakował dziennikarzy z powodu tego, iż nie używają masek. Mimo, iż przedstawiciele rządu notorycznie (np. ostatnio w Karpaczu) nie używają masek.

- pisze Inicjatywa Sanocka. 
 
Zdaniem inicjatorów apelu, "Niedzielski za każdym razem wygraża i szantażuje mieszkańców Podkarpacia, iż planuje w pierwszej kolejności w naszym regionie wprowadzać restrykcje i ograniczenia, w szczególności bezprawnie dyskryminujące osoby, które nie darzą zaufaniem rządowej propagandy na rzecz preparatów, mających jakoby zmniejszać niebezpieczeństwo epidemii."
 
Na efekty zbiórki podpisów trzeba poczekać. Raczej mało prawdopodobne, że apelem zajmie się Podkarpacki Sejmik Wojewódzki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy