Reklama

Nie będzie ważnych przejazdów kolejowych! Wójt Tuszowa Narodowego uważa to za głupotę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum - Ten przejazd kolejowy w Tuszowie Narodowym może przestać istnieć.

Nie będzie ważnych przejazdów kolejowych! Wójt Tuszowa Narodowego uważa to za głupotę - Zdjęcie główne

foto Archiwum - Ten przejazd kolejowy w Tuszowie Narodowym może przestać istnieć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie zamierza zlikwidować główne przejazdy kolejowe w miejscowościach Tuszów Narodowy i Jaślany. Stanowczy sprzeciw przeciwko tym zamiarom wyraziła w odpowiedniej uchwale Rada Gminy Tuszów Narodowy, a wójt gminy Andrzej Głaz nawał to szczytem głupoty.

Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie to inwestor trwającej aktualnie rewitalizacji linii kolejowej nr 25, w tym na  odcinka Padew Narodowa - Mielec. Jednym z elementów prac  kolejowych na tym  odcinku ma być likwidacja dwóch głównych przejazdów kolejowych w miejscowościach Tuszów Narodowy i Jaślany, które według PKP PLK nie spełniają określonych odpowiednimi przepisami warunków technicznych.

Władze gminy Tuszów Narodowy od początku nie zgadzały się na takie rozwiązanie i wielokrotnie spotykały się z inwestorem  czyli PKP Polskie Linie Kolejowe  S.A. w tej sprawie. Po jednym z takich spotkań w sierpniu tego roku ustalono, że na terenie gminy Tuszów Narodowy zostaną zlikwidowane trzy mniej istotne przyjazdy kolejowe, natomiast dwa najważniejsze dla mieszkańców w Tuszowie Narodowym i Jaślanach pozostaną  z jednoczesną ich  przebudową i dostosowaniem do warunków technicznych.

Stanowczy sprzeciw wójta

W jakiś czas potem PKP PLK wycofała się jednak z tych ustaleń. W tej sytuacji 17 listopada Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy wystosowała pismo do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Krakowie wyrażając stanowczy  sprzeciw przeciwko zamiarom likwidacji tych dwóch przejazdów. 

W swoim piśmie wójt napisał m.in. „Główny przejazd obok rampy w Tuszowie Narodowym w ciągu drogi powiatowej, od lat jest najbardziej kluczowym punktem komunikacji w gminie, zapewnia połączenie mieszkańców m.in. z Urzędem Gminy, Ośrodkiem Zdrowia, Komisariatem Policji, Kościołem, Placówką Oświatową oraz do drogi powiatowej nr 1161 R Tuszów Narodowy – Chorzelów – Mielec, którą nasi mieszkańcy, ale również mieszkańcy ościennych gmin, miast czy zainteresowanych stron dostają się do okolicznych miejscowości”.

Jednocześnie podkreślił „Jakakolwiek koncepcja, która chce ograniczyć możliwości korzystania z tego przejazdu jest nonsensem. Trzeba tutaj mieszkać, żeby to zrozumieć, bo niestety zza biurka w Krakowie czy Rzeszowie tego nie widać. Propozycje by dojeżdżać do drugiej części Tuszowa z wykorzystaniem obwodnicy są na tyle absurdalne, że nie będziemy ich komentować”. (...) CZYTAJ DALEJ - CO SPRAWIE SĄDZĄ RADNI>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy