Reklama

Na wystawce bazarku odzież. W magazynie lewe papierosy i spirytus [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Magazyny z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholem, znaleźli na stalowowolskim bazarze, funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki. Szacuje się, że na podatku akcyzowym straty Skarbu Państwa wyniosły blisko 110 tysięcy złotych.

Kontrolę na bazarze miejskim w Stalowej Woli przeprowadzono z początkiem października. W wyniku działań funkcjonariusze znaleźli 4300 paczek nielegalnych papierosów oraz 20 kilogramów krajanki tytoniowej i 175 litrów spirytusu. Łączna, szacunkowa wartość nielegalnego towaru, wyniosła około 95 tysięcy złotych.

Nielegalne wyroby znaleziono u dwóch mężczyzn, w wieku 44 i 47 lat. Magazyny znajdowały się na zapleczu prowadzonych stoisk z narzędziami oraz odzieżą. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły łącznie blisko 110 tysięcy złotych.

Przeciwko mężczyznom wszczęto dochodzenie o przestępstwo skarbowe. Zabezpieczone wyroby tytoniowe oraz spirytus ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalny tytoń, papierosy oraz alkohol o łącznej szacunkowej wartości przekraczającej 11 milionów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy