Reklama

Na takich zasadach dzieci z Ukrainy są przyjmowane do szkół i przedszkoli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Na takich zasadach dzieci z Ukrainy są przyjmowane do szkół i przedszkoli - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Poznajcie zasady przyjmowania dzieci z Ukrainy do polskich szkół. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Uczniowie z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowani do szkół publicznych oraz obejmowani opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do szkoły jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą. Uczniowie zainteresowani przyjęciem do szkoły na terenie miasta razem z rodzicem/opiekunem prawnym powinni zgłosić się do szkoły obwodowej, w zależności od miejsca zamieszkania.

Dzieci z Ukrainy w wieku przedszkolnym (3-6 lat) są przyjmowane do przedszkoli publicznych oraz obejmowane opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do przedszkola jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie grupy odbywa się na podstawie ukończonych lat.

Cudzoziemcy, którzy nie posługują się językiem polskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z nauki w szkole, mogą:

  • uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego,
  • realizować naukę w formie oddziału przygotowawczego, w którym proces nauczania jest dostosowany do potrzeb i możliwości edukacyjnych uczniów,
  • korzystać z pomocy osoby władającej językiem kraju pochodzenia zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela,
  • korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych w zakresie przedmiotów nauczania organizowanych przez organ prowadzący szkołę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy