Reklama

Na Podkarpaciu żyją 122 osoby, które ukończyły sto lat. W Rzeszowie jest to kobieta urodzona w 1915 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Na Podkarpaciu żyją 122 osoby, które ukończyły sto lat. W Rzeszowie jest to kobieta urodzona w 1915 roku  - Zdjęcie główne

Na Podkarpaciu mieszka 122 osoby, które żyją ponad sto lat | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Podkarpacie 122 osoby na Podkarpaciu mają sto lat i więcej - wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mogą oni liczyć na świadczenie honorowe z tytułu ukończenia setnych urodzin To spory zastrzyk dodatkowej gotówki, wypłacanej co miesiąc, dożywotnio.

Rzeszowski Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że na Podkarpaciu mieszka 122 osoby, które żyją już wiek czasu. W inspektoracie ZUS w Jaśle jest to 44 osoby - najstarsza to kobieta z powiatu sanockiego urodzona w 1913 roku. W oddziale w stolicy regionu najstarszą osobą jest mieszkanka Rzeszowa, urodzona w 1915 roku.

Seniorzy, którzy ukończyli sto lat i otrzymują z ZUS emeryturę lub rentę, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze - świadczenie honorowe. Jest ono wypłacane dożywotnio i stanowi comiesięczny dodatek do emerytury.

Świadczenie dostają także ci, którzy nie przepracowali ani jednego dnia i nie pobierają ani emerytury, ani renty. W przypadku osób niepobierających świadczenia emerytalno-rentowego, świadczenie honorowe przyznawane jest wyłącznie na wniosek osoby zainteresowanej lub jego pełnomocnika, złożony w najbliższej placówce ZUS, z dołączonym do niego dokumentem, potwierdzającym datę urodzenia.

Dla osób, które ukończyły wiek 100 lat po 28 lutego bieżącego roku (po waloryzacji), przyznawane świadczenie wynosi 4512,41 złotych brutto.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy