Reklama

Kolejne osiem kilometrów trasy S19 na Podkarpaciu. - To szansa dla całego regionu - mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kolejne osiem kilometrów trasy S19 na Podkarpaciu. - To szansa dla całego regionu - mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej [WIDEO] - Zdjęcie główne

ejny odcinek S19 już dostępny!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Następny fragment trasy Via Carpatia na Podkarpaciu został udostępniony do ruchu. To 8,22 km drogi ekspresowej S19 od węzła "Zdziary" do węzła "Rudnik nad Sanem". Inwestycja została sfinansowana z funduszy unijnych i środków krajowych.

- Droga S19 będzie miała wielkie znaczenie dla rozwoju Polski Wschodniej. Poprawi spójność komunikacyjną i dostępność transportową. Wpłynie korzystnie na konkurencyjność regionu, poprawę warunków życia obywateli oraz na gospodarkę kraju. Będzie elementem międzynarodowego szlaku transportowego Via Carpatia.

- powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Oddany dziś do ruchu ośmiokilometrowy odcinek drogi S19 pomiędzy węzłami "Zdziary" i "Rudnik nad Sanem" stanowi ostatni oddawany do użytku kierowców odcinek projektu pn.: Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, odc. w. Lasy Janowskie (bez węzła) – w. Nisko Południe (z węzłem).

 

Teraz kierowcy pojadą ponad 24-kilometrowym odcinkiem nowej drogi ekspresowej realizowanej w systemie projektuj i buduj. Trasa pozytywnie wpłynie na rozwój komunikacyjny wschodniej części Polski podnosząc poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy.

Dofinansowanie unijne przekroczyło połowę wartości całego projektu.

Projekt został dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Wartość kontraktu na projekt i budowę odcinka S19 Zdziary (bez węzła) – Rudnik nad Sanem (bez węzła) wynosi blisko 874 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych to ponad 468 mln zł. Długość odcinka to 8,22 km.

W Polsce szlak Via Carpatia przebiega przez województwa: podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie po śladzie drogi ekspresowej S61, DK 8 i S19. Łączy Europę Północną z Południową. Jej trasa przebiega przez Litwę, Polskę, Ukrainę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję i Turcję.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy