Reklama

Na Podkarpaciu będzie bank... tlenu medycznego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zbiornik na tlen przy mieleckim szpitalu.

Na Podkarpaciu będzie bank... tlenu medycznego - Zdjęcie główne

foto Zbiornik na tlen przy mieleckim szpitalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Problemy z dostawą tlenu medycznego do szpitali sprawiły, że wojewoda podkarpacki podjęła decyzję konieczna jest modernizacja istniejącej instalacji tlenowej w placówkach regionu.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie patrząc na to co się działo z zapotrzebowaniem na tlen medyczny podczas jesiennego szczytu zakażeń postanowił działać. Na Podkarpaciu ma zostać rozbudowana lub unowocześniona instalacja tlenowa.

Cała inwestycja będzie kosztować ponad 3 miliony złotych. Z pieniędzy skorzystają szpitale w: Przemyślu, Rzeszowie, Krośnie, Dębicy, Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Nisku, Sędziszowie Małopolskim, Strzyżowie, Górnie i Rymanowie-Zdroju. Inwestycje zostaną zrealizowane do końca tego roku. Umowy zostały już podpisane.

Co szpitale mają zrobić w sytuacji kryzysowej? Według zapowiedzi na Podkarpaciu powstanie Wojewódzki Bank Tlenu Medycznego.

- Drugim ważnym działaniem jest stworzenie Banku Tlenu Medycznego. Oznacza to, że sytuacjach  kryzysowych związanych z brakiem lub niezachowaniem płynności dostaw tlenu, będzie możliwość zasilenia szpitala, który będzie potrzebował wsparcia tlenowego w postaci butli tlenowych, których będzie 400.

- podkreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W naszym województwie magazyny BTM znajdują się w czterech miejscach. Pierwszy transport butli w liczbie 100 sztuk został zmagazynowany w Dębicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy