Reklama

Na Podkarpacie trafią olbrzymie pieniądze! [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Na Podkarpacie trafią olbrzymie pieniądze! [VIDEO] - Zdjęcie główne

Na zdjęciu Ewa Leniart - wojewoda podkarpacki. | foto Podkarpacki Urząd Wojewódzki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na województwo podkarpackie trafi ponad 789 mln zł. Pieniądze trafią m.in. na inwestycję w szpitalach i budowę lokalnych dróg. Do samorządów w całej Polsce trafi w sumie 12 mld złotych.

Likwidacja szkód powodziowych na drogach wojewódzkich – 100 mln zł, budowa Hospicjum w Stalowej Woli wraz z Poradnią Medycyny Paliatywnej – 15 mln zł, rozbudowa, przebudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Lubaczowie – 6 mln zł, rozbudowa oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej – 10 mln zł. 

To tylko niektóre inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do województwa podkarpackiego trafi (łącznie z pierwszym etapem) 789 001 306, 37 zł. 

– To ponad 150 pozytywnie rozpoznanych wniosków dotyczących różnych inwestycji realizowanych przez podkarpackie samorządy, poczynając od kwestii związanych z remontami oraz budową dróg poprzez duże wsparcie dla modernizacji podkarpackich szpitali, a także ośrodków zdrowia, rozbudowę i modernizację lokalnych ośrodków kultury czy budowę remiz strażackich.

- tłumaczy Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny o budowie hospicjum:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy