Reklama

Moda #POLASOWIACKU. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach w roli modelek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Pokazy mody w ramach Nadwiślański Fashion Week odbyły się nie tylko w Sandomierzu oraz w Tarnobrzegu. W Gorzycach panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich zaprezentowały się w strojach zaprojektowanych przez Fundację GaMon. Motywem przewodnim byli Lasowiacy.

Spotkanie w Gorzycach rozpoczął krótki koncert "Chóru Lasowianka" oraz kapeli ludowej "Lasowianka" z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Oficjalnego otwarcia cyklu wydarzeń dokonała pomysłodawczyni imprezy Justyna Wesołowska z Fundacji Artystycznej GaMon wraz z wójtem gminy Gorzyce, Leszkiem Surdym. - Główną ideą wydarzenia jest promowanie lokalnej kultury ludowej, zakorzenionej w naszym regionie. Naszym mottem jest łączyć, ożywiać kontakty, tworzyć nowy obszar gospodarczy na bazie dorobku regionu, a przede wszystkim budować naszą tożsamość opartą na lasowiackiej kulturze i jej wartościach - wskazuje Justyna Wesołowska.

Potem zebrani przy fontannie zobaczyli pokaz mody, a modelkami były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Wystąpiły w strojach zaprojektowanych i uszytych w pracowni krawieckiej Fundacji GaMon. Po występach artystycznych i debacie na temat mody, historii regionu, każdy mógł skosztować pysznych lasowiackich potraw.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: AIR- LEKKA FOTOGRAFIA ROMAN ŚMIECHOWSKI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy