Reklama

Minister Adam Niedzielski i komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Stella Kyriakides z wizytą w Rzeszowie i Korczowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Podkarpacie Minister Adam Niedzielski i komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides odwiedzili w poniedziałek (7 marca) punkt recepcyjny w Młynach i teren przejścia granicznego w Korczowej. Wcześniej byli także w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, gdzie przebywa 40 dzieci z Ukrainy.

Unijnej komisarz i szefowi polskiego resortu zdrowia towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która przedstawiła aktualną sytuację w rejonach przygranicznych i kwestie dotyczące pomocy dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie.

"Państwa Unii Europejskiej są otwarte, aby pomagać uchodźcom"

- To już dwunasty dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. To, co tutaj widzimy, to jeden ze skutków tej agresji. To obraz, który robi potężne wrażenie. Jesteśmy w trudnej sytuacji, kiedy liczba napływających uchodźców rośnie.  Przybyło ich już ponad milion. Mamy również pierwsze informacje dotyczące pacjentów, którzy trafiają do polskich szpitali. Potrzebujący znajdują opiekę również w punktach recepcyjnych - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. 

- To sytuacja łamiąca serca, widzieć rodziny, które uciekają przed wojną. Państwa Unii Europejskiej są otwarte, aby pomagać uchodźcom, wspieramy Polskę w tym wysiłku, tak jak wspieramy Ukrainę. Na tym polega europejska solidarność – powiedziała komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides.

40 dzieci z Ukrainy przebywa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Przed wizytą na granicy minister zdrowia Adam Niedzielski i komisarz UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides odwiedzili Kliniczny Szpital Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Rozmowy dotyczyły m.in. pomocy chorym dzieciom z Ukrainy. W samym szpitalu przebywa około 40 dzieci z Ukrainy. 

Unia Europejska zabezpieczyła ponad 10 tysięcy łóżek szpitalnych w państwach członkowskich. Jeżeli zajdzie taka konieczność pacjenci będą transportowani do szpitali za granicą. 

fot. Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy